Sean Connery zazáří v klasice Jméno růže

Zajímá vás, jak by vypadal Sherlock Holmes v temném středověku? A nevadí vám špína, hnus a bída? Potom si nenechte ujít legendární detektivku z prostředí opatství benediktinů Jméno růže na Štědrý den ve 22:00 na Prima MAX.
Sean Connery ve filmu podle Umberta Eca Jméno růže
Sean Connery ve filmu podle Umberta Eca Jméno růže
FTV Prima

reklama

Některými respektovaný, jinými opovrhovaný františkánský mnich William z Baskervillu se v doprovodu svého mladého chráněnce vydá do benediktinského kláštera, v němž došlo k několika tajemným vraždám.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jméno růže - upoutávka

Část mnichů si myslí, že za to může ďábel, zbytek se chystá na apokalypsu. William však spoléhá především na vlastní rozum a moc dobře ví, že zlo, které se vznáší nad opatstvím, je lidského původu.

Jméno růže
Autor: 20th Century Fox Jméno růže

Vražd začne přibývat a díky jejich zdánlivě rituálním okolnostem se do hry nakonec vloží ještě stará známá inkvizice.

Jak si se záhadnými vraždami  William a jeho svěřenec poradí, sledujte ve filmu Jméno růže ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Jméno růže
Jméno růže

V tomhle snímku vás čeká plná nálož těch největších stereotypů o středověku: všichni byli obludní a špinaví, mnichové navíc úchylní a byla pořád mlha a tma. Někomu to třeba vyhovuje, jinému to může připadat příliš tendenční.

Sám autor knihy, podle které byl tento film natočen, slavný Umberto Eco, prohlásil, že si od té doby práva na zfilmování dalších svých knižních klenotů pozorně střežil. Na jakou stranu se přikloníte, záleží jenom na vás. Jedno ale musíme uznat, Jméno růže se v dnešní době prostě řadí mezi starou dobrou klasiku.

Pár důvodů proč film Jméno růže nevynechat:

  • charismatický Sean Connery v hlavní roli (James Bond v Dr. No, Goldfinger a Thunderball)
  • mladičký krasavec Christian Slater (Interview s upírem, Lovci myšlenek, Robin Hood: Král zbojníků)
  • režie v rukou nepřehlédnutelného Jean-Jacqua Annauda (Nepřítel před branami, Sedm let v Tibetu)
  • erotická scéna plná chtíče, nahoty a špíny
  • tíživá temná atmosféra umocněná všeprostupující mlhou
Šaman promo

Byl Šaman i Bond. Pět nejlepších rolí Seana Conneryho

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama