Thunderball aneb Sean Connery aka James Bond počtvrté

V pořadí čtvrtá bondovka nás přenese pod mořskou hladinu a na svou dobu přinese nebývale kvalitní triky! Těšte se na strhující podvodní scény s malými ponorkami, potopenou stíhačku, hromadnou bitku potápěčů a samozřejmě na legendárního Seana Conneryho! V pátek od 20.00 na Prima MAX.
Sean Connery jako James Bond ve filmu Thunderball (1966)
Sean Connery jako James Bond ve filmu Thunderball (1966)
isifa.com

reklama

Sean Connery jako Bond počtvrté je již ostřílený bard. Jeho Ashton Martin je i tentokrát v plné formě, Bond girl Domino je patřičně sličná a hlavní záporák, jednooký Emilio Largo, je agentovi důstojným protihráčem.

Thunderball - upoutávka
Thunderball - upoutávka

Co se technických vychytávek týče, položila čtyřka slušný základ pozdější pověsti bondovek jako high-tech snímků, protože důmyslnými hračkami se to tady jen hemží. Díky speciální podvodní kameře, kterou pro natáčení snímku sestrojil podvodní kameraman a fotograf Lamar Boren, se navíc značná část snímku odehrává pod mořskou hladinou a vážně je na co se koukat.

Záběry z filmu Thunderball
Autor: United Artists Záběry z filmu Thunderball

Na začátku se nám nula nula sedmička představuje jako usměvavý rekreant, který se v přepychovém francouzském sanatoriu léčí ze zranění, která utržil při své poslední misi. Jeho vycvičeným smyslům ovšem neunikne prapodivné dění kolem armádního pilota, majora Dervala. Brzy se ukáže, že skutečný Derval byl zabit členy mezinárodní zločinecké organizace a na jeho místo byl dosazen dvojník.

Záběry z filmu Thunderball
Autor: United Artists Záběry z filmu Thunderball

Falešný Derval má za úkol unést pro své mafiánské bosse francouzskou stíhačku vyzbrojenou dvěma atomovými bombami. Miliardář Emilio Largo, který celou akci řídí, a geniální padouch Blofeld pak mohou vydírat britskou vládu a pod výhružkami, že smetou z povrchu zemského několik velkých britských a amerických měst, požadovat sto milionů liber v diamantech. A tak James musí zrušit procedury, župánek vyměnit za neopren, vybavit se důmyslnými vynálezy přítele Q a přispěchat světu na pomoc.

Thunderball 4
Autor: United Artists Thunderball 4

Možná jste o filmu Thunderball netušili, že…

  • V pořadí třetí (a poslední) bondovka od režiséra Younga. Na svém kontě měl v době natáčení filmu Thunderball již úplně první snímek s nula nula sedmičkou Dr. No a v pořadí druhý – Srdečné pozdravy z Ruska.
  • Sean Connery i tady dostál své pověsti a nenechal se zastupovat žádným dvojníkem.
  • Jako agent s povolením zabíjet si Sean Connery zahrál v celkem šesti bondovkách: Dr. No (1962), Srdečné pozdravy z Ruska (1963), Goldfinger (1964), Thunderball (1965), Žiješ jenom dvakrát (1967) a Diamanty jsou věčné (1971). Byl také úplně prvním hercem, který Jamese Bonda ztvárnil na filmovém plátně.

reklama

reklama