Sci-fi bondovka jménem Moonraker

Jedenáctý snímek s agentem 007 a čtvrtý s Rogerem Moorem nás zavede až do vesmíru! A vzhledem k tomu, jak svět tehdy šílel po Hvězdných válkách, není se vlastně co divit. Nepřijdete o pořádnou akci, špionáž ani oblíbeného zabijáka z minulého dílu s ocelovými čelistmi!
Záběry z filmu Moonraker
Záběry z filmu Moonraker
MGM INT.

reklama

Moonraker je raketoplán, který je unesen přímo ve vzduchu z trupu Boeingu přepravujícího ho na místo startu. Britská tajná služba je na nohou a do akce povolává nejlepšího ze svých řad, agenta 007 (Roger Moore). Pátrání Jamese přivede do Kalifornie, do závodu vlastněného francouzským průmyslníkem Hugem Draxem, kde se raketoplány vyrábějí.

Moonraker - upoutávka
Moonraker - upoutávka

Drax (Michael Lonsdale) Bonda sice vlídne přijme, ale vzápětí dá svým lidem rozkaz k jeho likvidaci. Bond všechny připravené nástrahy samozřejmě přežije – od extrémního přetížení ve výcvikové centrifuze po pokus o atentát – a přitom zjistí, že Drax není jen zámožný podnikatel, ale rovněž fanatický šílenec, který se rozhodl vyhubit lidstvo smrtícím nervovým plynem.

Záběry z filmu Moonraker
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Moonraker

Má v úmyslu rozšířit ho po celé planetě pomocí kosmických satelitů, které montuje ve své továrně v Benátkách. Kromě toho chce Drax založit novou civilizaci vybraných nadlidí v orbitálním městě ve vesmíru. A právě na oběžné dráze musí Bond s pomocí agentky CIA Hally Goodhead Draxe zlikvidovat. 

Záběry z filmu Moonraker
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Moonraker

Možná jste o filmu Moonraker nevěděli, že…

  • Stejně jako v předchozím Bondovi, ve snímku Špion, který mě miloval, máme tu čest se záporňákem „Zubem“ aka Richardem Kielem. Herec v obou snímcích pronese jedinou větu, a to na konci Moonrakera, kdy si připije se svou přítelkyní.
  • Jde o třetí a poslední bondovku, kterou režíroval Lewis Gilbert. Poprvé se Lewis do bondovské série zapsal snímkem Žiješ jenom dvakrát (1967) tehdy ještě s Seanem Connerym. O deset let později se podepsal pod film Špion, který mě miloval s Rogerem Moorem a navázal hned dalším dílem slavné série, snímkem Moonraker.
  • Rozpočet tohoto filmu se oproti minulé bondovce více než zdvojnásobil. Zatímco na natočení Špiona, který mě miloval potřebovali producenti 14 milionů dolarů, Moonraker si vyžádal milionů 34.  
  • Kvůli scéně, ve které se Bond a padouch ve volném pádu přetahují o padák, musela dvojice kaskadérů vyskočit z letadla osmdesátkrát.    

reklama

reklama