Mladé víno: Jak nekuřák Jiří Lábus zařídil, aby přesvědčivě kouřil?

Třetí a poslední díl vinařské komediální série provázela postupující nemoc Vladimíra Menšíka, jinak příjemná atmosféra na place i trable Jiřího Lábuse.
Vladimír Menšík a Jiří Sovák v komedii Mladé víno.
Vladimír Menšík a Jiří Sovák v komedii Mladé víno.
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX uvidíte komedii, která navazuje na divácky velmi úspěšné snímky Bouřlivé víno a Zralé víno. Dějem nás opět zavede do fiktivní jihomoravské vesničky Pálavice, kde se tentokrát všechno bude točit okolo počítačů. Jsou spolehlivé, výkonné, ale nevyužité, neboť se dostaly do rukou těm, kteří s nimi neumějí zacházet.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mladé víno - upoutávka

Skvělá atmosféra

Režisér Václav Vorlíček opět obsadil ty nejlepší herce, která doba nabízela. „Byla radost být v takové společnosti. Jirka Sovák nikdy nezkazil žádnou legraci, to samé Vláďa Menšík. Byť už byl velmi vážně nemocný a byl to jeden z jeho posledních filmů, pořád bavil ostatní. Byl ohromný, jedinečný. Štáb v čele s Vaškem Vorlíčkem dokázal vždycky navodit tak úžasnou atmosféru, že člověk ani neměl pocit, že je v práci. Pokaždé, když mi produkce zavolala, že se chystá pokračování Bouřlivého vína, zajásal jsem a strašně se těšil,“ zavzpomínal pro Prima MAX herec Jan Kuželka, který si zahrál ve všech třech dílech.

Těžký úděl nekuřáka

Zatímco on si každé natáčení náramně užíval, jeho kolega Jiří Lábus, který ztvárnil vypočítavého účetního Kokošku, už tak veselé zážitky nemá. „Musel jsem hrát vášnivého kuřáka a vypalovat jednu cigaretu za druhou, přitom jsem celoživotní nekuřák a mám k tomu velký odpor. Z kouře jsem se dusil, byl to docela problém. Nakonec jsme to vyřešili tak, že rekvizitář, který byl na nich závislý, si před každým záběrem vlezl pod stůl, zapálil si a dělal cigaretový dým za mě. Takže já si jen nažlutil ruce a bafal naoko. Pamatuji si, že když se film vysílal, cizí lidé na ulici na mě ještě dlouho potom pokřikovali Kokoško,“ prozradil Lábus. 

Málo se ví, že nemuselo zůstat pouze u tří filmů. Ve hře bylo ještě další pokračování. „Bylo to celkem úspěšné, lidem se to líbilo, a tak byl z Barrandova tlak, abychom udělali ještě čtyřku. Pak ale zemřel Vláďa Menšík, přišla revoluce a tím to celé zhaslo,“ prohlásil režisér Vorlíček.

Komedii Mladé víno uvidíte ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama