Bouřlivé víno: Proč se během natáčení vinařské komedie muselo pít pivo?

Hvězdná herecká sestava před kamerou a Václav Vorlíček za ní – přestože komedie Bouřlivé víno vznikla na zakázku režimu, za pozornost stojí i dnes.
Vladimír Menšík v komedii Bouřlivé víno.
Vladimír Menšík v komedii Bouřlivé víno.
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX si dopřejete jeden vinařský poklad. Natáčení na Moravě, uprostřed vinných sklípků, však mělo svá úskalí. Domorodci byli velmi pohostinní a lákali herce domů na vínečko, čemuž málokdo dokázal odolat. Režisér Václav Vorlíček měl plnou hlavu starostí, aby se film Bouřlivé víno podařilo vůbec dotočit. „Produkce musela během dne dokonce vydat zákaz pití vína, aby se mohlo točit. Několikrát se stalo, že se některým ani nechtělo opustit sklípek, když pro ně přijel odvoz,“ prozradil nám herec Jan Kuželka.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bouřlivé víno - upoutávka

Humorné problémy s alkoholem

Také on to jednou lehce přehnal. „Ale nikdo si nedovolil opít tak, aby nemohl točit. To už by Vašek Vorlíček nevydýchal. Co vím, tak tam nikdo žádnou ostudu neudělal. My jsme tam byli taková parta: já, Honza Kraus a Vašek Sloup. A když začal vyprávět Vláďa Menšík s Jirkou Sovákem nebo se ti dva začali spolu špičkovat, tak jsme jenom seděli a mlčky poslouchali. To byl koncert,“ přidal další perličky z natáčení. Díky tomuto filmu si jižní Moravu a okolí Velkých Bílovic, zamiloval. „Od té doby se tam každý rok pravidelně rád vracím,“ dodal Jan Kuželka.

To, že se na place pilo víc, než bývá obvyklé, potvrdil i filmový maskér Tomáš Kuchta. „Když jsme na Moravě točili Bouřlivé víno, tak tam měl Vláďa Menšík poslední období předtím, než definitivně musel přestat pít. Víno se popíjelo v tak velkém stylu, že ho v polovině natáčení už nikdo nemohl ani vidět a přešlo se na pivo,“ zavzpomínal s úsměvem Kuchta.

Peníze versus ideologie

Režisér Vorlíček opět sáhl po tom nejlepším hereckém obsazení, které v té době bylo k mání, a výsledek stál za to. „Původně jsem ten film nechtěl moc točit, ale byl mi vnucen na jasné politické zadání. V podstatě to bylo postaveno tak, že když to neudělám, komedie Což takhle dát si špenát, kterou jsme měli nachystanou, se realizovat nebude. Řekli jsme se tedy s Milošem Macourkem o dvojnásobný honorář a dostali jsme ho,“ přiblížil s úsměvem režisér.

Komedii Bouřlivé víno uvidíte ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama