Julia Robertsová a Hugh Grant se setkají v Notting Hill

Nestárnoucí romantická komedie, která patří k vánoční pohodě, nabíjí diváky dobrou náladou už celé čtvrtstoletí. Nemalou měrou se pod úspěch podepsali scénárista Richard Curtis a hlavně představitelé hlavních rolí – Julia Robertsová a Hugh Grant. Užijte si s nimi neděli na Prima MAX ve 20.00.
Slavní a krásní
Slavní a krásní

reklama

Zápletka je tak jednoduchá, až se nám nechce věřit, že by z ní mohl někdy vzejít tak pěkný film.

Slavná herečka a majitel malého knihkupectví se do sebe zamilují, jejich vztah však musí zdolat několik překážek.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Notting Hill - upoutávka

Kdyby se scénáře neujal matador romantických komedií Richard Curtis, kdo ví, jak by nakonec snímek dopadl. Richard totiž nechal otisk svého filmového talentu (je nejen scénárista, ale také režisér, producent a herec ) na takových bonbóncích jako jsou Čtyři svatby a jeden pohřeb, milostné lapálie Bridget Jonesové, nebo vánoční hit Láska nebeská. A co víc, sám Curtis si Londýnskou čtvrť Notting Hill tak oblíbil, že si ji vybral za svůj domov.

Hugh Grant to umí i se zloději, kteří kradou cestopisy (Notting Hill) Foto:

 

K čemu by ale byl dobrý scénář, kdyby jej nezahráli skvělí herci. Okouzlující Julia Roberts se do role herečky Anny Scottové hodila nejen kvůli tomu, že je dobrá herečka, ale také pro určité shodné rysy s postavou, kterou ve filmu ztvárnila. Nesmíme zapomenout, že už v době, kdy se natáčelo, byla Julia světoznámá herečka, kterou i na obyčejné ulici vždy prozradil její odzbrojující úsměv.

Sama to nechce do dnešního dne přiznat, ale zájem novinářů o slavnou herečku, včetně nepříjemného zneužívání jejího soukromí v bulvárních plátcích se nápadně Juliininu životu podobá. Prý i Hugh Grant potvrdil, jak blízko si životní osudy Anny Scottové a Juliininy tehdy byly.

Interview s hvězdou může být poměrně náročné (Notting Hill) Foto:

Interview s hvězdou může být poměrně náročné (Notting Hill)

To sláva Hugha Granta se v doběvzniku Notting Hill nemohla s jeho hereckou partnerkou rovnat. Teprve snímek Čtyři vraždy a jeden pohřeb z roku 1994 jej vynesl nad šedivý průměr skvělých, avšak neznámých herců. Za roli ve jmenované romantické komedii získal Zlatý glóbus a pak už si jej producenti konečně začali všímat.

A neunikl ani bulvárním novinářům, což se mu stalo osudným, neboť jej načapali v roce 1995 jak se miloval v autě s prostitutkou. Pochopitelně, že zpráva obletěla svět. Svou pověst se hned snažil napravit veřejnou omluvou v jedné talkshow.

Naštěstí producenti se skandálu nelekli a dál jej obsazovali do svých filmů, v té době se objevil i ve snímku Rozum a cit. Úplný návrat do srcí fanynek si zajistil právě natočením romantické komedie Notting Hill, díky níž se vrátil do úzké skupiny nejvíce okouzlujích mužů na světě.

Zajímavosti z filmu Notting Hill:

  • Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William, je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi.
  • Během narozeninové oslavy dostane Anna Scottová dotaz, kolik dostala za poslední film, a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Notting Hill.
  • Část, ve které vynadá Anna pomlouvačným kritikům v restauraci, byla improvizace.
  • Scény v hotelu Ritz se skutečně v hotelu natáčely, ale mezi druhou a čtvrtou ráno, aby co nejméně rušily hosty.
  • Na začátku filmu v knihkupectví jeden zákazník krade knihu. Je to herec Dylan Moran, jenž pak hrál v kultovním seriálu Black Books postavu majitele knihkupectví.
  • I když Thacker protestuje neustále, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal, nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna s dárkem.

Romantický film Notting Hill vysíláme v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

Mycroft

Znáte ho z Notting Hillu, teď hraje i v Sherlockovi Holmesovi!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama