Temná atmosféra, dobré obsazení... z lesa se noří Robin Hood

Klasický dobrodružný film s romantickou zápletkou, který byl v roce svého vzniku (1991) poněkud zastíněn uvedením jiného Robina Hooda (tentokrát s podtitulem Král zbojníků), ale stejně si ke svému publiku cestu našel.
Robin Hood 1991
Robin Hood 1991

reklama

Načasování to bylo pravda trochu nešťastné. Koprodukční britsko-americký snímek byl původně určen do kin, ale ve Spojených státech si musel premiéru nakonec odbýt pouze v televizi.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Robin Hood - upoutávka

V kinech ten rok totiž dostal přednost jiný, hvězdně obsazený a čistokrevně americký Robin Hood Kevinem Costnerem a Morganem Freemanem v hlavních rolích.
Pro tvůrce to tehdy jistě byla hořká pilulka. Hřát je mohlo pouze vědomí, že tato volba nebyla způsobena slabým výkonem jejich dítěte, nýbrž tím, že se jim do hnízda nacpala nepoměrně větší (rozpočtově i co do počtu hvězd) kukačka.

Robin Hood 1991 (1)
Robin Hood 1991 (1)

Robin Hood, který vznikl pod režisérskou taktovkou Angličana Johna Irvina, se může pyšnit mnoha superlativy. Ponurou středověkou atmosféru staré Anglie napříkad zvládl vytvořit na jedničku. Nechybí mu ani napětí. Zatímco Robin Hood v podání Patricka Bergina se víceméně neliší od těch předchozích, Marian v podání Umy Thurman tu vystupuje jako hrdá a samostatná dívka, která je schopná řešit své problémy bez cizí pomoci. Naprostý herecký koncert předvádí představitel zloducha Milese Folcaneta, surového a krutého nápadníka Marian. Snímek má sice komornější výpravu, ale zase nabízí větší historickou přesnost a občas tu probleskne i typický britský humor. A tak bychom mohli pokračovat.


Jestli jste fandové dobrodružných snímků, užijete si to se ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Robin Hood 1991 P. Bergin
Robin Hood 1991 P. Bergin

Co se ne úplně povedlo...

  • Ke konci filmu si všimněte bližšího záběru na muže v zeleném. V jednu chvíli vzhlédne k nebi a v úžasu otevře pusu. V tu chvíli si můžete všimnout výplní v jeho zubech.
  • Po tom, co rebelové ukradnou balík peněz – vybraných daní, prohlásí Tuck, že teď si může dovolit „labutí prsíčka na Madeiře“. Vzhledem k tomu, že Madeira byla objevena portugalskými plavci až v roce 1419 a život Robina Hooda se datuje zhruba do 13. století, byla by tato poznámka dost dobře nemožná.
Robin Hood 1991 Uma Thurman
Robin Hood 1991 Uma Thurman


 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!