Pomsta Růžového pantera bude sladká

V pořadí pátý film s geniálně nešikovným inspektorem Clouseauem je jedním z nejlepších z „panteří“ série. Jeho vyznění bezesporu napomáhá i skvělý český dabing s neodolatelným Stanislavem Fišerem v hlavní roli.
Záběry z filmu Pomsta Růžového pantera
Záběry z filmu Pomsta Růžového pantera
United Artists

reklama

Důvěřuj, ale prověřuj. Tímhle heslem se zřejmě řídí celý svět, včetně newyorské mafie. U ní to ovšem platí dvojnásob, jelikož si své obchody v hodnotě desítek milionů dolarů přece nemůže nechat ohrozit nějakým neumětelem!

Pomsta Růžového pantera - upoutávka
Pomsta Růžového pantera - upoutávka

A tak jí musí její „francouzská spojka“ – chce-li si uchovat účast na akci Gannet – přesvědčit, že je ještě dostatečně silná a mocná. Zadání je jasné: zlikvidujte nejslavnějšího muže Francie, obávaného inspektora Clouseaua.

Záběry z filmu Pomsta Růžového pantera
Autor: United Artists Záběry z filmu Pomsta Růžového pantera

Nebude to samozřejmě nic snadného, neboť počet atentátů, které Clouseau dosud přežil, se nebezpečně blíží dvacítce. Mafiánský boss francouzské spojky Filip Douvier však svým lidem věří a zdá se, že dny inspektora Clouseaua jsou tentokrát definitivně sečteny. Nebo?

Zajímavosti z nátáčení filmu Pomsta Růžového pantera

  • Během filmování v Hong Kongu byl herec Burt Kwouk (sluha Kato) spatřen místním policistou, jak krade motorku. Kwouk byl na místě zatčen a trvalo pár hodin přesvědčit policejní orgány, že to bylo jen v rámci natáčení.
  • Několik hlášek z filmu je použito na začátcích vybraných skladeb alba „Na eXX“ od Tří sester.
  • Přestože komisař Dreyfus v předešlém díle (Růžový panter znovu zasahuje) zdánlivě zmizel (stal se obětí laseru), v „Pomstě“ se bez dalšího vysvětlení opět objevuje.
  • Jde o poslední snímek série, na jehož natáčení se Peter Sellers opravdu podílel. Další film – Stopa Růžového pantera (1982) – byl již bez hercovy účasti, i když v něm inspektor Clouseau stále vystupuje. Ve snímku se totiž použily nepoužité scény a záběry z dílu Růžový panter znovu zasahuje (1976).
  • Uprostřed natáčení se štáb dočkal nečekané návštěvy. Na plac dorazili hned tři princové – Princ Charles, Princ Andrew a Edward Wessex. Poté, co se hned první scénu nepodařilo ani napotřetí natočit, zvolal Princ Charles omluvně: „To se vám nikdy nepovede, když se pokaždé začnu uprostřed smát.“  

Režie: Blake Edwards
Scénář: Blake Edwards, Frank Waldman
Kamera: Ernest Day
Hudba: Henry Mancini
Hrají: Peter Sellers, Herbert Lom, Burt Kwouk, Dyan Cannon, Tony Beckley, Robert Loggia, Paul Stewart, Alfie Bass, Ferdy Mayne, Elisabeth Welch, Adrienne Corri, Michael Ward, John Bluthal
Rok uvedení: 1978

Záběry z filmu Růžový panter

Uhlídá geniálně potrhlý inspektor Clouseau Růžového pantera?

Záběry z filmu Clouseau na stopě

Nahý inspektor Clouseau v policejním antonu a na stopě!

Návrat růžového pantera - Obrázek 1

Vrchní nešika Clouseau hlásí návrat. Někdo zase ukradl růžový diamant!

Záběry z filmu Kletba Růžového pantera

Kletba Růžového pantera aneb Sedmé dostaveníčko s inspektorem Clouseauem

Záběry z filmu Syn Růžového pantera

Syn Růžového pantera zasahuje

reklama

reklama