Zpátky do akce! Okamžitě! Muži v černém 2

Kdo jste si zvykli na zvláštní humor členů speciálního vládního oddělení, které se potýká s návštěvníky z vesmíru, těšte se! Muži v černém jsou zpět. Dvojka je velmi slušný film, i když jde o pokračování. Uvidíte spousty nových potvůrek ze vzdálených galaxií. A zase se bude bojovat za záchranu Země.
Muži v černém 2 3
Muži v černém 2 3

reklama

Ve druhém pokračování dokonalé sci-fi komedie Muži v černém se opět setkáváme se supertajnou vládní agenturou MIB. Což je jakési celnicko-imigrační oddělení. Vtip je v tom, že chlápci z MIB neboli Men in Black (česky Muži v černém), nemají za klienty obyčejné lidi, ale velmi neobyčejné mimozemšťany, kteří na Zemi přilétli z nejrůznějších planet a galaxií. A nutno říci, že ne vždy mají s naší modrou planetou úplně čisté úmysly. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muži v černém 2 - upoutávka

Nejinak je tomu tentokrát. Velící středisko obsadilo zlověstné kylothianské monstrum Serleena v mazaném přestrojení za sexy modelku, předvádějící spodní prádlo. Serleena (Lara Flynn Boyle) hrozí totálním zničením Země, pokud nedostane to, co nazývá „Světlo“. A to má být údajně schované kdesi na naší planetě. Jenže v MIB o tomto případu už nikdo nic neví. Sahá až do roku 1978, kdy neznámí mimozemšťané prosili v MIB o ukrytí „Světla“, jež má být zdrojem neskutečné síly a moci. Šéf mužů v černém, Zed (Rip Torn), tedy poprosí agenta J (Will Smith), aby zapojil znovu do akce superagenta K. Jen on si může na ten případ ještě pamatovat.  

Záběry z filmu Muži v černém 2
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Muži v černém 2

Před agentem J tedy leží nelehký úkol. Přivést rychle zpět do služby svého bývalého parťáka, agenta K. Jenže K prošel totálním výmazem veškerých vzpomínek týkajících se jeho služby u MIB. Netuší, jak slavným agentem býval, nepamatuje se ani na svého parťáka J, ani na mimozemšťany. Na nic. Vrátí se mu paměť? Najdou „Světlo“? Zastaví děsivou vetřelkyni Serleenu? Kromě toho se agent J zamiloval. A jeho obyčejná dívka Laura (Rosario Dawson), není vlastně obyčejná ani trochu...

Vynikající fantasy komedii Muži v černém 2 si vychutnejte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Největší překvapení Dvojky?

 • Mluvící buldoček Frank.
 • Je božský! Agent K má úplně vymazaný mozek! Je to fakt vtipné…
 • Kluci v černém mají nové fáro!
 • Scéna na poště – zn. DOKONALÁ

Zajímavosti a nejlepší hlášky z jedničky:

Muži v černém 2

V New Yorku budou pršet černoši. Těšte se na první díl Mužů v černém

Víte že…

 • Ve filmu se v malé cameo roličce objevil Michael Jackson. A to jako údajný skrytý muž v černém. Jackson miloval všechno, co se týkalo UFO, mimozemšťanů a paranormálních jevů. Roli v MIB si prý na tvůrcích vyprosil.
 • Ve filmu se mihne také sám režisér Barry Sonnenfeld. A to v roli manžela v bytě, kam si agenti J a K přijdou pro zásobu zbraní a střeliva. Rodinka byla dost překvapená!
 • Muži v černém 2 z roku 2002 vydělali po celém světě 441 milionů dolarů? Přitom i náklady za natáčení a honoráře hvězd byly obrovské. Točilo se pouze v New Yorku a Kalifornii. Producenti zaplatili za film 140 milionů dolarů. I když po úspěchu jedničky jim muselo být jasné, že neprodělají.
 • Snímek je opět zaplněný dokonalými mimozemskými potvorami různého druhu. Herec Johnny Knoxville si například zahrál dvojhlavou postavu Scrad-Charlie. O tuto roli se údajně ucházeli také Robert Downey Jr. a Keanu Reeves.
 • Ve filmu Muži v černém 2 si zahrají také děti hlavní herecké dvojice. Dcera Tommyho Lee Jonese alias K, hraje dcerku v již zmíněné scéně se zbraněmi v bytě.  Děti Willa Smithse (agent J) hrají zase chlapečky, kteří zahlédnou, jak kolem proletí auto MIB. A protože se natáčelo v New York City, dostali se do filmu také místní. V Muži v černém 2, stejně jako v jedničce, projíždí městem dvojice neherců na osvětleném dvojkole.
 • Buldoček, který si zahrál pejska Franka již v prvním díle Mužů v černém, dostal ve dvojce velkou roli. Jenže mezi prvním a druhým natáčením uplynulo téměř sedm let a pes zestárl. Maskéři mu proto museli barvit šediny kolem čumáku. Bizarní, že?
Záběry z filmu Muži v černém 2
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Muži v černém 2
 • Ženská hrdinka se jmenje Laura. V minulém díle MIB to byla Laurel. Jména na L jsou odkazem na Supermanskou mytologii, kde se ženské charaktery vždy jmenují na L: Lois Laneová, Lana Langová, Lori Lemarisová atd.
 • Povedený vtípek opět vymyslel Will Smith. Auta mužů v černém mohou jezdit i sama. Aby to nebylo nápadné, sedí místo opravdového agenta v autě nafouknutý falešný leč reálně vypadající řidič. Figurína je běloch. A tak Will Smith do kamery zažertoval: „Původně je dělali jako černochy, ale policajti je pořád zastavovali.“  Producenti se do fórku tak zamilovali, že ho ve filmu nechali, a dali ho zároveň i do poutačů ještě před premiérou. To rozčilovalo režiséra Sonnenfelda, který se bál, že vtip ztratí na síle a oposlouchá se.

Režie: Barry Sonnenfeld
Scénář: Barry Fanaro, Robert Gordon
Kamera: Greg Gardiner
Hudba: Danny Elfman
Hrají:Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville, Rip Torn, Tony Shalhoub, Patrick Warburton, David Cross, Michael Bailey Smith, Michael Jackson, Nick Canno

reklama

reklama