Zpátky do akce! Okamžitě! Muži v černém 2

Kdo jste si zvykli na zvláštní humor členů speciálního vládního oddělení, které se potýká s návštěvníky z vesmíru, těšte se! Muži v černém jsou zpět. Dvojka je velmi slušný film, i když jde o pokračování. Uvidíte spousty nových potvůrek ze vzdálených galaxií. A zase se bude bojovat za záchranu Země.
Muži v černém 2 3
Muži v černém 2 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve druhém pokračování dokonalé sci-fi komedie Muži v černém se opět setkáváme se supertajnou vládní agenturou MIB. Což je jakési celnicko-imigrační oddělení. Vtip je v tom, že chlápci z MIB neboli Men in Black (česky Muži v černém), nemají za klienty obyčejné lidi, ale velmi neobyčejné mimozemšťany, kteří na Zemi přilétli z nejrůznějších planet a galaxií. A nutno říci, že ne vždy mají s naší modrou planetou úplně čisté úmysly. 

Muži v černém 2 - upoutávka
Muži v černém 2 - upoutávka

Nejinak je tomu tentokrát. Velící středisko obsadilo zlověstné kylothianské monstrum Serleena v mazaném přestrojení za sexy modelku, předvádějící spodní prádlo. Serleena (Lara Flynn Boyle) hrozí totálním zničením Země, pokud nedostane to, co nazývá „Světlo“. A to má být údajně schované kdesi na naší planetě. Jenže v MIB o tomto případu už nikdo nic neví. Sahá až do roku 1978, kdy neznámí mimozemšťané prosili v MIB o ukrytí „Světla“, jež má být zdrojem neskutečné síly a moci. Šéf mužů v černém, Zed (Rip Torn), tedy poprosí agenta J (Will Smith), aby zapojil znovu do akce superagenta K. Jen on si může na ten případ ještě pamatovat.  

Záběry z filmu Muži v černém 2
Záběry z filmu Muži v černém 2
Columbia/Sony

Před agentem J tedy leží nelehký úkol. Přivést rychle zpět do služby svého bývalého parťáka, agenta K. Jenže K prošel totálním výmazem veškerých vzpomínek týkajících se jeho služby u MIB. Netuší, jak slavným agentem býval, nepamatuje se ani na svého parťáka J, ani na mimozemšťany. Na nic. Vrátí se mu paměť? Najdou „Světlo“? Zastaví děsivou vetřelkyni Serleenu? Kromě toho se agent J zamiloval. A jeho obyčejná dívka Laura (Rosario Dawson), není vlastně obyčejná ani trochu...

Vynikající fantasy komedii Muži v černém 2 si vychutnejte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Největší překvapení Dvojky?

 • Mluvící buldoček Frank.
 • Je božský! Agent K má úplně vymazaný mozek! Je to fakt vtipné…
 • Kluci v černém mají nové fáro!
 • Scéna na poště – zn. DOKONALÁ

Zajímavosti a nejlepší hlášky z jedničky:

Muži v černém 2

V New Yorku budou pršet černoši. Těšte se na první díl Mužů v černém

Víte že…

 • Ve filmu se v malé cameo roličce objevil Michael Jackson. A to jako údajný skrytý muž v černém. Jackson miloval všechno, co se týkalo UFO, mimozemšťanů a paranormálních jevů. Roli v MIB si prý na tvůrcích vyprosil.
 • Ve filmu se mihne také sám režisér Barry Sonnenfeld. A to v roli manžela v bytě, kam si agenti J a K přijdou pro zásobu zbraní a střeliva. Rodinka byla dost překvapená!
 • Muži v černém 2 z roku 2002 vydělali po celém světě 441 milionů dolarů? Přitom i náklady za natáčení a honoráře hvězd byly obrovské. Točilo se pouze v New Yorku a Kalifornii. Producenti zaplatili za film 140 milionů dolarů. I když po úspěchu jedničky jim muselo být jasné, že neprodělají.
 • Snímek je opět zaplněný dokonalými mimozemskými potvorami různého druhu. Herec Johnny Knoxville si například zahrál dvojhlavou postavu Scrad-Charlie. O tuto roli se údajně ucházeli také Robert Downey Jr. a Keanu Reeves.
 • Ve filmu Muži v černém 2 si zahrají také děti hlavní herecké dvojice. Dcera Tommyho Lee Jonese alias K, hraje dcerku v již zmíněné scéně se zbraněmi v bytě.  Děti Willa Smithse (agent J) hrají zase chlapečky, kteří zahlédnou, jak kolem proletí auto MIB. A protože se natáčelo v New York City, dostali se do filmu také místní. V Muži v černém 2, stejně jako v jedničce, projíždí městem dvojice neherců na osvětleném dvojkole.
 • Buldoček, který si zahrál pejska Franka již v prvním díle Mužů v černém, dostal ve dvojce velkou roli. Jenže mezi prvním a druhým natáčením uplynulo téměř sedm let a pes zestárl. Maskéři mu proto museli barvit šediny kolem čumáku. Bizarní, že?
Záběry z filmu Muži v černém 2
Záběry z filmu Muži v černém 2
Columbia/Sony
 • Ženská hrdinka se jmenje Laura. V minulém díle MIB to byla Laurel. Jména na L jsou odkazem na Supermanskou mytologii, kde se ženské charaktery vždy jmenují na L: Lois Laneová, Lana Langová, Lori Lemarisová atd.
 • Povedený vtípek opět vymyslel Will Smith. Auta mužů v černém mohou jezdit i sama. Aby to nebylo nápadné, sedí místo opravdového agenta v autě nafouknutý falešný leč reálně vypadající řidič. Figurína je běloch. A tak Will Smith do kamery zažertoval: „Původně je dělali jako černochy, ale policajti je pořád zastavovali.“  Producenti se do fórku tak zamilovali, že ho ve filmu nechali, a dali ho zároveň i do poutačů ještě před premiérou. To rozčilovalo režiséra Sonnenfelda, který se bál, že vtip ztratí na síle a oposlouchá se.

Režie: Barry Sonnenfeld
Scénář: Barry Fanaro, Robert Gordon
Kamera: Greg Gardiner
Hudba: Danny Elfman
Hrají:Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville, Rip Torn, Tony Shalhoub, Patrick Warburton, David Cross, Michael Bailey Smith, Michael Jackson, Nick Canno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7