Zoufalé ženy dělají zoufalé věci: Koho nahradila Klára Issová v hlavní roli?

Nejen drsné střety Filipe Renče a Haliny Pawlowské provázely vznik této osobité komedie. Svou roli sehrála i výměna obsazení hlavní postavy…
Klára Issová se nakonec objevila v hlavní roli filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
Klára Issová se nakonec objevila v hlavní roli filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
Bioscop

reklama

V pátek od 20:00 uvidíte na Prima MAX českou komedii z roku 2018, za níž stojí Halina Pawlowská. Právě podle její knihy byl film natočen a ona sama se ujala i scénáře. Hlavní postavu měla původně ztvárnit Bára Poláková, která ale otěhotněla a musela se za ni najít náhrada. Volba nakonec padla na Kláru Issovou, což se ukázalo jako šťastná volba.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci - upoutávka

Kritéria pro hvězdu

„Neměla jsem konkrétní představu, kolik má hrdinka vážit, jak velká má mít ňadra a zadek. Věděla jsem ale jistě, že představitelka postavy, kterou jsem si vymyslela, musí mít smysl pro humor a oči, které berou za srdce. A to všechno Klára měla. Je to srdečná, jemná, inteligentní žena. A k tomu legrační, což je to nejdůležitější, když se točí komedie,“ pochvalovala si po natáčení Pawlovská, která poprvé spolupracovala s Filipem Renčem, jenž se ujal režie.

„Přiznám se, že jsem z něj ze začátku měla rozporuplné pocity, ale brzy jsem zjistila, že on je ten pravý. Měl svou jasnou představu, kterou chtěl vyjádřit. Nejdříve mě jeho připomínky štvaly, ale pak mě začaly podněcovat k tomu, že jsem některé scény úplně předělala. A ve výsledku to bylo dobře,“ dodala Halina Pawlovská.

Střet nátur

„S Halinou jsme zhruba rok pracovali na různých úpravách, nových nápadech. Ona je tvrdá palice stejně jako já. Ale v dobrém slova smyslu. Obhajovala si svoji tvorbu, já zase svoje vizuální a režijní nápady. Pak jsme hledali kompromisy. Myslím, že z toho nakonec vznikla velice milá spolupráce. Ale bylo to někdy tvrdé. Prosadit se. Ona je ovšem filmařka, akceptovala moje názory. A já jsem zase chtěl ve filmu zachovat její styl humoru, její styl vyprávění," přiblížil režisér Filip Renč. 

Film, ve kterém uvidíme například Jiřího Dvořáka, Pavla Kříže, Lenku Vlasákovou, Martina Krause, Anetu Krejčíkovou nebo Alici Bendovou, se natočil během osmadvaceti dní. „Točili jsme v Praze, v obci Pecka i na Slovensku v Terchové... Je to komedie ze současnosti nejen pro ženy, ale i pro muže,“ uzavřel režisér.

Romantickou komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama