Žoldnéř: Slavný Franco Nero v mexické revoluci. Oscara ale dostal někdo jiný

Nečekejte žádné válečné drama. Žoldnéř je parádní zástupce moderního spaghetti westernu, navíc vtipný, skvěle vypointovaný a zhudebněný – to jde za slavným Enniem Morriconem.
Záběry z filmu Žoldnéř
Záběry z filmu Žoldnéř
Metro-Goldwyn-Mayer

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX si připomeneme jednoho ikonického hrdinu. Příběh Žoldnéře v podstatě jednoduchý: Ocitáme se v době mexické revoluce (1910–1917) a sledujeme skupinku banditů nebo, jestli chcete, revolucionářů, kterak za pomoci eastwoodovského ostrostřelce (Franco Nero) vykonávají na mexických hranicích spravedlivost po svém.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Žoldnéř - upoutávka

Vykreslení charakterů je bezchybné a bude vás bavit. Polský frajer a žoldák Kowalski (Franco) je naprosto bez skrupulí, jde mu jen o prachy a pro ty udělá všechno. Nezkušený vůdce revoluční bandy Paco (Tony Musante) je posedlý ideály revoluce, hrdostí a vírou ve vládu mexického lidu a kudrnatý Ricciolo (Jack Palance) je jako neustále se křižující šílenec kreatura k nezaplacení. Na pozadí nám zuří revoluční boj (a Paco), létají a padají letadla i bomby.

Připravte se na výborný drsný italský western nabitý akcí, odlehčeným ironickým humorem a fantastickým hudebním doprovodem z dílny Ennia Morriconeho, který ho posouvá do další dimenze. Oněch 71 % na ČSFD či 7,2 hvězdičky na filmovém serveru IMDb.com mluví samo za sebe.

Záběry z filmu Žoldnéř
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Záběry z filmu Žoldnéř

Věděli jste o filmu Žoldnéř, že...

  • Jack Palance hraje ve snímku banditu jménem „Curly“ (Kudrnáč). O třiadvacet let později si Jack ve filmu Dobrodruzi z velkoměsta zahrál dalšího „Curlyho“ a získal za něj dokonce Oscara.
  • Postava Kowalskiho střílí ve snímku pistolí typu Spanish Astra 400. Ta byla veřejnosti ovšem představena až v roce 1921, tedy 4 roky po skončení mexické revoluce.

Režie: Sergio Corbucci
Scénář: Luciano Vincenzoni, Adriano Bolzoni, Sergio Corbucci
Kamera: Alejandro Ulloa
Hudba: Ennio Morricone, Bruno Nicolai
Hrají: Franco Nero, Jack Palance, Tony Musante, Giovanna Ralli, Ángel Álvarez, Francisco Nieto, Eduardo Fajardo, Raf Baldassarre, Franco Giacobini, Simón Arriaga, Franco Ressel

Western Žoldnéř uvidíte v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama