Zítra to roztočíme, drahoušku...! Hvězdní herci se ve skutečnosti moc nemuseli

Československá klasika o dvou zlomyslných manželských párech rozhodně nestárne. Jak probíhalo natáčení slavné komedie?
František Peterka a Iva Janžurová se ve skutečnosti moc rádi neměli.
František Peterka a Iva Janžurová se ve skutečnosti moc rádi neměli.
Filmové studio Barrandov

reklama

Stejně jako v komedii Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974), tak i dva roky později, tentokrát do filmu Zítra to roztočíme, drahoušku...!, režisér Petr Schulhoff udělal z Ivy Janžurové a Františka Peterky manželský pár. Dal si do hlavy, že k sobě náramně pasují, přitom ve skutečnosti si tato herecká dvojice do oka zrovna nepadla.

Janžurová a Peterka to neroztočili

„Seděli jsme v šatně, čekali až nás zavolají na plac a celou dobu jsme jenom mlčeli. Naprosté ticho. Ona si vždycky četla nebo pletla a já lelkoval a nudil se. Ne snad, že bychom si něco udělali nebo k sobě chovali nějakou averzi, ale prostě jsme si neměli co říci. Každý jsme byli úplně jiný," prozradil nám během svého života František Peterka.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zítra to roztočíme, drahoušku...! - upoutávka

Velmi prý vzhlížel k Miloši Kopeckému, se kterým si v nesmrtelné komedii prováděli nejrůznější schválnosti a nic si nedarovali. „V té době se ještě moc nevědělo, že ho sužují ty deprese. To jsem se dozvěděl až zpětně. Ale pamatuji si moment, kdy byl jednou v zákulisí úplně mimo. Myslel jsem si, že je nemocný, říkal jsem si, že to nemůže dát a natáčení se bude muset odložit. Jenže když došlo na věc, odehrál to jakoby nic. Byl to velký profesionál, mistr svého řemesla,“ prohlásil Peterka.

Posilování a improvizace

I tentokrát mu štáb splnil jeho jedinou podmínku, kterou si před každým natáčením kladl. „Vždycky jsem si s sebou bral činku, ta se mnou musela jet v autě také, jinak jsem odmítal filmovat. Víte, jezdil jsem z Liberce a do Prahy tehdy ještě nevedla dálnice. Takže cesta trvala skoro tři hodiny tam, další tři nazpět. To bylo pro mě utrpení. Tenkrát jsem cvičil každý den, nemohl jsem bez toho být, tak jsem alespoň posiloval v autě,“ přiblížil herec.

Několik vtipných scén, dialogů a hlášek prý vzniklo přímo během natáčení. „Já se tedy vždycky striktně držel scénáře, ale třeba Luděk Sobota byl v tomto směru hodně aktivní a neustále přinášel nějaké nápady. Pan režisér Schulhoff improvizaci moc neuznával, ale u něj si občas nechal říct. Třeba, jak nesli s panem Kopeckým v krabici tu údajnou americkou pračku, to tam původně vůbec nemělo být, a nakonec z toho byla moc hezká scéna,“ zavzpomínal Peterka.

Na československou komedii Zítra to roztočíme, drahoušku...! se podívejte ve 21.30 na Primě.

reklama

reklama