Žhavé výstřely: Hlavní hrdinka se málem proslavila jako Pretty Woman. Měla však velkou smůlu

Z dílny krále parodií Jima Abrahamse se zrodily i Žhavé výstřely, trefně si utahující z fenoménu Top Gun. Jak vzpomíná hlavní herečka na smíchem prosycené natáčení?
Charlie Sheen a Valeria Golino v komedii Žhavé výstřely.
Charlie Sheen a Valeria Golino v komedii Žhavé výstřely.
20th Century Fox

reklama

V pátek od 20:15 na Prima COOL uvidíte jednu z nejslavnějších parodií všech dob. Byla natočena za 26 milionů dolarů, do hlavních rolí byl obsazen Charlie Sheen a italská kráska Valeria Golino, která zrovna vstřebávala velké zklamání. Měla být obsazena do role Vivian v romantickém filmu Pretty Woman, ale kvůli jejímu italskému akcentu dali tvůrci nakonec přednost Julii Roberts.

Žhavé výstřely - upoutávka
Žhavé výstřely - upoutávka

Dobré vzpomínky

„Na Žhavé výstřely vzpomínám velmi ráda. Scénář byl velmi nezvyklý, ale mně tehdy bylo pětadvacet a byla jsem šťastná za každou příležitost. I když přiznávám, měla jsem trochu obavy, aby se protagonisté filmů, které jsme parodovali, neurazili. Nicméně osoba režiséra a scenáristy Jima Abrahamse (předtím se podílel například na filmech Připoutejte se, prosím či Bláznivá střela – pozn. red.) byla pro mě zárukou kvalitní práce, která si své diváky najde,“ přiznala herečka.

Nemýlila se. Z komedie se stal kasovní trhák. Tržby činily téměř sto milionů dolarů. Není divu, že se na komedii, která ji proslavila po celém světě, i s odstupem let ráda dívá. „A pokaždé se při ní směji, jak je skvěle udělaná. Dobří herci, režie... Je to takový ten americký židovský humor, velmi surrealistický a velmi chytrý. Pro mě to byl dar,“ svěřila se během své návštěvy na karlovarském filmovém festivalu.

Nezbytný smích na place

Vynachválit si nemůže také spolupráci s Charliem Sheenem, o kterém se později psalo spíše v souvislosti s jeho maléry než hereckou kariérou... Zmínit můžeme třeba užívání drog, závislost na alkoholu či nemoc AIDS. „Byl velmi milý a zdvořilý, velký profesionál. Lidsky jsme si byli blízcí, on byl jen o rok starší a dost jsme se spolu nasmáli. Celé natáčení provázela příjemná, uvolněná nálada. Možná i to bylo na výsledku znát,“ dodala Valeria. 

Natáčení si užíval i Sheen. „Tento filmový žánr je mému srdci blízký. Mám rád, když se lidé smějí, a to, co říkají filmoví kritici, je mi naprosto lhostejné. Byl jsem svědkem, že se u Žhavých výstřelů diváci řehtali od první minuty až do konce… Co víc si může herec přát? Svědčí to o dobře odvedené práci,“ poznamenal v jednom z rozhovorů.

Komedii Žhavé výstřely uvidíte v pátek od 20:15 na Prima COOL.

reklama

reklama