Ženy v běhu: Ondřej Vetchý a Tereza Kostková si zahráli s vlastními dětmi. Jak jim to šlo?

Komediální hit Ženy v běhu u nás v kinech vidělo přes 1,5 milionu diváků a stala se tak nejnavštěvovanějším tuzemským filmem. Jak ale probíhalo natáčení?
Hrdinky (a hrdina) komedie Ženy v běhu.
Hrdinky (a hrdina) komedie Ženy v běhu.
CinemArt

reklama

V sobotu od 20.15 na Primě uvidíte nejúspěšnější tuzemský snímek za hodně dlouhou dobu. Nová česká komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout naproti štěstí, je nabitá plejádou hereckých hvězd. Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Martin Hofmann, Petr Vondráček, Vladimír Polívka – to je jen stručný výčet z nich. 

Děj se točí okolo stárnoucí Věry v podání Zlaty Adamovské, která chce svému choti Jindřichovi splnit jeho poslední přání a zaběhnout maraton. Má tři dospělé dcery, a tak se rozhodne, že ho absolvují všichni společně, jako rodinná štafeta. A to přitom ani jedna z nich nikdy v životě neběhala. Naštěstí do startu zbývají ještě tři měsíce, takže je čas nabrat patřičnou kondici. Její ratolesti však mají úplně jiné starosti, řeší své vlastní problémy a její nadšení rozhodně nesdílejí. Jak to jen dopadne?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ženy v běhu - upoutávka

Připomínka důležitosti rodiny

„Scénář se mi zalíbil okamžitě. Je to lidský a vtipný příběh o tom, že člověk by se neměl nikdy vzdávat, zvlášť pokud se může opřít o skvělou rodinu. Já jsem podobně rodinný typ a oceňuji, když držíme všichni pohromadě. Navíc jsem životní optimistka a věřím, že pokud mě něco srazí na kolena, vždy najdu sílu se zvednout,“ prozradila Zlata Adamovská.

Na natáčení ráda vzpomíná i její filmová dcera Tereza Kostková. „Má postava pečuje o rodinu s nepraktickým chlapem a třemi kluky. Natáčení s dětmi bylo plné vtipných situací, ve kterých se každá žena pozná. Něco, co i já sama znám ze života. Děti, muž, každodenní provoz rodiny. Co se týče běhání, s tím jsem neměla problém. V minulosti jsem se tomu hodně věnovala, tak si tělo vzpomnělo docela rychle a pro potřeby filmu jsem byla až překvapivě v kondici,“ uvedla s úsměvem herečka, která vytvořila manželský pár s Ondřejem Vetchým.

Dětští hrdinové

Zajímavostí je, že jejich filmové děti ztvárňuje její syn Toník a Vetchého syn Aron. „Měla jsem samozřejmě obavy, moc jsem na něj myslela a chtěla, aby se cítil dobře, aby ten proces i výsledek pro něj i okolí byl příjemnou zkušeností, a ne traumatem. Když za mnou přišel a říkal: ‚Moc mě to s tebou baví, mami, ale neraď mi, já všechno konzultuji s panem režisérem,‘ věděla jsem, že je vyhráno,“ zavzpomínala herečka. 

Druhého dětského hrdinu Arona Vetchého si vzal pod křídla jeho slavný otec. „Ondra si řídil syna sám. Je to velezkušený herec a sám je učitelem na DAMU, takže s herci umí pracovat. Moc jsem mu do toho nezasahoval, ulehčil mi tím práci. Fungovalo nám to, myslím, skvěle,“ popsal režisér Martin Horský. 

Komedii Ženy v běhu uvidíte v sobotu od 20.15 na Primě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!