Ženská na vrcholu: Proč přijala Jana Preissová roli, které nakonec trochu litovala?

Zimní komedie Ženská na vrcholu spojuje vše, co máme tak rádi – zasněžené hory, vztahové trable a Annu Polívkovou. Natáčení však nebylo vždy snadné.
Jana Preissová a Jana Krausová v komedii Ženská na vrcholu.
Jana Preissová a Jana Krausová v komedii Ženská na vrcholu.
Bioscop

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte romantickou komedii z prostředí zasněžených hor s hvězdným hereckým obsazením, která se původně měla jmenovat „Vánoce budou“. Po dlouhé době se před filmovou kameru vrátila Jana Preissová. Nabídku přijala s vědomím, že jejího manžela bude hrát oblíbený kolega Josef Abrhám. Ten se však na poslední chvíli z natáčení omluvil.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ženská na vrcholu - upoutávka

Babička i v reálu

„Je pravda, že zahrát si s ním pro mě bylo velké lákadlo a byl to jeden z hlavních důvodů, že jsem na to kývla. Bohužel ale onemocněl, tak ho musel vystřídat Bolek Polívka. Myslím, že to bylo ku prospěchu věci a žádná tragická změna se nestala. Bolek je rovněž velmi inspirativní kolega. Známe se spolu léta, ale nikdy jsem s ním předtím nepracovala. Byla radost s ním hrát,“ svěřila se na premiéře filmu Jana Preissová. 

Ze samotného natáčení měla dobrý pocit. „Musím se přiznat, že si hodně vybírám, a když mi někdo zavolá s nějakou nabídkou, většinou odmítám. Nejdůležitější jsou pro mě dvě věci: musí mě zaujmout scénář a záleží na tom, kdo by tam se mnou měl hrát. Toto je příběh o rodině, kde hraji milující a starostlivou babičku, kterou jsem moc ráda i v reálném životě. Mám čtyři vnoučátka a ta mě úžasně drží při životě. Ta postava je mi docela podobná. Navíc jsem pracovala s kolegy, kteří jsou mému srdci blízcí,“ pochvalovala si herečka.

Stejně jako v jejím nejslavnějším filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku se i tentokrát velká část děje odehrávala na horách. Tentokrát ale až na Slovensku v Nízkých Tatrách. „I když jsme natáčeli v zimě, ve filmu se neposadím ani na saně. Ten příběh je o tom, že Pražáci sice přijedou Tater, ale nejedou tam pro to, aby si zalyžovali. Jako mladá jsem sjezdovky měla ráda, pak mě začaly více bavit běžky, které mi připadaly akčnější,“ zavzpomínala Jana Preissová.

Náročné hory

Natáčení na horách si užila i herečka Anna Polívková, představitelka Heleny, o jejíž srdce v ději filmu usilují hned dva muži v podání Marka Němce a Martina Dejdara. „Všichni jsme byli připravení a tušili, co nás tam asi čeká, ale nikdo úplně nepočítal s tím, jak s námi zamává Chopok (třetí nejvyšší hora Nízkých Tater, pozn. red.), lanovky, vichry, mlhy, ale i nádhera, kterou občas výška dva tisíce metrů nad mořem nabízí. Bylo to intenzivní a kluci skvělí,“ vylíčila Polívková.

Zmíněný Marek Němec si zahrál drsného člena Horské služby. „Původně jsem si dělal zálusk na postavu Richarda, kterého nakonec ztvárnil Martin Dejdar. Moje figura Mišo je playboy, což je pozice, do které mě občas někde vrhne. Takový bezstarostný chalan. Fakt ale je, že přináší do děje určité odlehčení a to mě bavilo. Navíc režisérka Lenka Kny nám tu a tam umožnila si s postavami hrát a různě blbnout. Bylo to prima,“ rozplýval se herec.

Komedii Ženská na vrcholu uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX nebo si ji můžete přehrát v naší Videopůjčovně.

reklama

reklama