Zejtra napořád: Jak se podařilo přesvědčit Jiřího Lábuse a na co vzpomíná Vica Kerekes?

Komedie s prvky road movie Zejtra napořád je debutem Rudolfa Havlíka, který následně bodoval s romantikou Po čem muži touží. Jak prvotina vznikala?
Pavěl Batěk a Vica Kerekes ve filmu Zejtra napořád.
Pavěl Batěk a Vica Kerekes ve filmu Zejtra napořád.
Falcon

reklama

V pátek od 20:00 se na Prima MAX můžete podívat na komedii Zejtra napořád. Motto filmu zní: Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život. Stojí za ním Rudolf Havlík, původně blogger a spisovatel, který se zde poprvé proměnil ve scenáristu a režiséra. Přestože to byl jeho filmový debut, podařilo se mu dát dohromady hvězdné obsazení. Žádný z herců, kterého oslovil, neodmítl.

Herečtí matadoři i přístupný režisér

„Vždycky jsme někomu nabídli scénář a přišla pozitivní odpověď, a tak jsme byli rádi a snažili se pro sebe urvat co nejvíce zajímavých osobností. Pro mě to byl trochu šok, protože jsem přišel na natáčení a tam stál Jan Přeučil, říkal mi ‚rejžo‘, a čekal, co mu řeknu, aby udělal. Byl to poměrně intenzivní zážitek, stejně jako třeba s Jiřím Lábusem, kterého jsme ukecali v hospodě. Tihle matadoři mi ukázali profesionalitu a respekt,“ prozradil Havlík.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zejtra napořád - upoutávka

Do hlavní role obsadil slovenskou krásku Vicu Kerekes. „Jsem hrozně rád, že to vzala a že s ní byla, a pořád je, legrace. Větší roli tam má i Klára Issová, ve své práci bezchybná a vždy připravená,“ dodal režisér.

Spolupráci si pochvalovali i herci. „Když jsem si poprvé přečetl scénář, měl jsem pocit, že je o mně, aniž by mě autor ale znal,“ prohlásil Pavel Batěk, který ve filmu představuje postavu životem zkoušeného podnikatele. „Nemám ráda arogantní režiséry, kteří si jedou svoje. Díky tomuto natáčení jsem v sobě odbourala stereotypy. Moc ráda na to vzpomínám,“ doplnila Vica Kerekes. 

Krásy Čech

Přestože se část filmu natáčela v Hongkongu, Šanghaji a jiných čínských městech, záměrem tvůrců bylo ukázat Čechy v celé jejich kráse. „Hlavní děj se odehrává v našich krásných krajinách. V Plzni, Českých Budějovicích, Praze, Berouně, Ostravě, Brně, ve Štěkni v jižních Čechách, ve Zbirohu na Rokycansku a dalších místech v tuzemsku... Chtěl jsem, aby ten film byl hezký, letní a aby si tam každý našel to své. Lidé doufají ve vlastní happy end a já jsem jim ho chtěl tímto snímkem dát,“ uzavřel režisér.

Komedii Zejtra napořád uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX nebo si film přehrajte z našeho archivu:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!