Zacestujte si časem s českou klasikou Zítra vstanu a opařím se čajem

Kdo by neznal nejlepší české sci-fi všech dob. Skvělý Petr Kostka ve dvojroli bratrů Burešových a povedený nacistický trojlístek – Sovák, Brodský, Menšík – v geniálně propracovaném příběhu pánů Nesvadby a Macourka. Dívejte se ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX!
Zítra vstanu a opařím se čajem 1
Zítra vstanu a opařím se čajem 1

reklama

Nápad s cestovní kanceláří posílající klienty do dob dávno minulých by sám o sobě vystačil na mnohadílný seriál. Fakt, že se ho tvůrcům povedlo vměstnat do 93 minut a přitom zachovat logičnost nelehkého tématu cestování v čase (a ještě být vtipní!), je majstrštyk, před kterým je nutné smeknout.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zítra vstanu a opařím se čajem - upoutávka

Scenáristé Nesvadba a Macourek si tu trochu vykompenzovali to, co jim třeba Oldřich Lipský nepovolil ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové. Ten se trochu obával, aby divák dějovou linku pochopil, a proto tvůrce držel dosti zkrátka. To Jindřich Polák jim nechal volnou ruku, a tak si můžeme smlsnout na takových lahůdkách, jako je třeba duplikace stejného člověka v několika časových rovinách vylepšená ještě přítomností jednovaječných dvojčat.

Marie Rosůlková vyděsila i nacistické pohlaváry.
Autor: Filmové studio Barrandov Marie Rosůlková vyděsila i nacistické pohlaváry.

Je prima číst si komentáře Britů na IMDB.com (Tomorrow I´ll Wake Up and Scald Myself with Tea), kteří shodně vzpomínají, jak film viděli před dvaceti lety na BBC a byli unešeni jeho humorem i bezchybnou logikou děje. Většina z nich si dokonce dala tu práci a s otevřením hranic si film pořídili na DVD. Téměř po čtvrt století! To se člověk hned dme pýchou.

Zítra vstanu a opařím se čajem 4
Zítra vstanu a opařím se čajem 4

Pokud byste snad potřebovali osvěžit paměť...

Blízká budoucnost. V Praze byl zahájen provoz netradiční cestovní kanceláře Universum, která pořádá zájezdy do minulosti. Toho chce zneužít skupinka nacistů pod vedením jistého Klause Abbarda (Jiří Sovák). Muži mají v plánu odcestovat do Německa za druhé světové války a pomoci Hitlerovi vyhrát válku tím, že mu dají vodíkovou bombu. Za tím účelem jsou domluveni s pilotem Karlem Burešem (Petr Kostka), který je má časostrojem dopravit na místo určení. Nikdo ovšem netuší, že Bureš se osudného ráno při snídani udusil rohlíkem a nyní se za něj vydává jeho identické dvojče Petr, který ovšem o zmíněném plánu nemá ani ponětí.

Nejlepší české sci-fi  všech dob si nenechte ujít ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!