Wolverine vs. samurajové: Nejslavnější X-Men se vydá do Japonska!

Máte rádi akční fantazy a ságu o X-Menenech? Máte rádi super hrdinu Logana alias Wolverina? A máte rádi namakaného Hugh Jackmana s mírně vlčím image a dlouhými drápy, které mu rostou přímo z kostí? Pak je tu pro vás super lahůdka na sobotní večer!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Wolverine - upoutávka

reklama

Mutant Logan alias Wolverine (Hugh Jackman) je jedna z vůbec nejvýraznějších postav dobrodružné akční filmové ságy s prvky sci-fi a fantazy o X-Menech. Tedy hodných mutantech s nadpřirozenou silnou a schopnostmi, kteří bojují proti zlým mutantům z Bratrstva.  Na počátku snímku Wolverine z roku 2013 však žije Logan sám, opuštěný kdesi v Kanadě. Geniální schopnost jeho těla uzdravit jakékoli zranění spolu se nezničitelnou kostrou a drápy ze speciálního kovu ho dělá téměř nesmrtelným. Zároveň však každý, koho kdy Logan miloval, umírá. Proto žije mutant nenápadně, daleko ode všech.

Záběry z filmu Wolverine
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Wolverine

Jednoho dne však vyhledá Logana exoticky vypadající dívka Yukio (Rila Fukushima), mistryně bojových umění. Má za úkol přivést ho před jednoho z nejmocnějších mužů v Japonsku. Ichiro Yashida (Hal Yamanouchi), který byl v roce 1945 důstojníkem japonské armády, chce Loganovi poděkovat za to, že mu kdysi v Nagasaki zachránil život. Z Logana se opět stává Wolverine a japonská mise super hrdiny může začít…

Dívejte se na akční fantasy Wolverine v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Záběry z filmu Wolverine
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Wolverine

Mocný stařec Ichiro Yashida nechal mutanta přivézt do Japonska, aby Wolverinovi nabídl obchod. On mu pomůže získat smrtelnost a Wolverine mu naoplátku daruje svoji autoschopnost uzdravovat vlastní rány. Ichiro je smrtelně nemocen, ale touží žít dál a stát se nesmrtelným. Pomoci mu v tom má jeho osobní lékařka Dr. Green (Svetlana Khodchenkova), což je ve skutečnosti zmijí mutantka Viper. A když Logan alias Wolverine  s „obchodem“ nesouhlasí, chce ho Ichiro donutit silou. Ve spaní nechal Loganovi nainstalovat do srdce robotického parasita, jenž omezuje jeho schopnost uzdravovat se. A mutant je ve velkém ohroženi!

Záběry z filmu Wolverine
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Wolverine

Čeká vás:

 • Boj o moc, nesmrtelnost a o společnost Yashida
 • Černí Ningové i gangsteři z japonské Yakuzy
 • Elektromechanický Stříbrný samuraj
 • Love story mezi Loganem a dědičkou Yashidova impéria Mariko
 • Viper, která si umí svléknout obličej. Uhhhh!
Záběry z filmu Wolverine
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Wolverine

Info – zajímavosti – fakta:

 1. Postava Logana/Wolverina je ve filmové sáze o X – Menech tak téměř stejně významná jako Profesor X nebo zloduch Magneto. Logan se s nimi ostatně na okamžik setká i v závěru toho filmu.
 2. Ani Profesor X, ani Magneto ale ve filmu Wolverine (2013) nefigurují. Je to další z pokusů, zda postava Wolverina unese celý film sama. Skeptici tvrdí, že se opět ukázalo, že nikoli. Fandové Wolverina jsou naopak nadšeni.
 3. Wolverinova nesmrtelnost a neporazitelnost vychází z jeho unikátní vlastnosti jeho těla zhojit každou ránu. Takže i když jej někdo sebevíc zraní, jeho tělo si s tím poradí a zahájí proces uzdravování. Druhá vlastnost, která dvojpostavě Logan/Wolverin zaručuje nesmrtelnost je složení jeho kostry a drápů. Oboje je částečně vytvořeno z adamantia. Tedy nezničitelné slitiny.
 4. Adamantium je fiktivní slitina kovu, která se poprvé objevila v amerických komiksech publikovaných ve vydavatelství Marvel Comics.  Adamantium vymysleli v roce 1969 spisovatel Roy Thomas a kreslíři Barry Windsor – Smith a Syd Shores pro komiks Avengers. Pro superpadoucha Ultrona potřebovali opravdu pevnou tělesnou „skořápku“. A tak vzniklo prakticky nezničitelné adamantium.
 5. Za předchůdce filmu Wolverine (2013) se všeobecně považuje snímek z roku 2009 s názvem X-Men Origins: Wolverine. Už tady hraje Logana alias Wolverina úžasně vypracovaný Hugh Jackman. A bojuje tu s ďábelsky nezkrotným mutantem Victorem Creedem alias Sabertoothem (Liev Schreiber).
 6. Film vydělal fantastických 414 milionů dolarů. A i když se náklady vyšplhaly na 120 milionů, pořád je tu velmi slušný výdělek, který zaručuje, že se s mutanty a Wolverinem asi ještě setkáme. V kinech letos v březnu běžel film Logan: Wolverine (2017). Naposledy s Hugh Jackmanem? A představte si, Wolverine v něm zestárl a předává zkušenosti. Komu? Kdo neviděl, tak se nechte překvapit až to bude v telce!
 7. Režie se ujal James Mangold (Kate a Leopold, Walk the Line, Zatím spolu, zatím živi, 3:10 Vlak do Yumy). I když původně měl na režisérském křesle sedět talentovaný umělec a velký kamarád Hugh Jackmana Američan Darren Aronofsky (Pí, Fontána, Černá labuť). Ale natáčení bylo odloženo kvůli zemětřesení a tsunami v Japonsku a později už Aronofsky neměl čas a hlavně nechtěl tak dlouho trávit čas daleko od rodiny. 

Režie: James Mangold

Scénář: Mark Bomback, Scott Frank

Kamera: Ross Emery

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukušima, Hirojuki Sanada, Světlana Chodčenkova, Brian Tee, Will Yun Lee, Famke Janssen, James Fraser, Ian McKellen, Patrick Stewart,

reklama

reklama