Whitney aneb Příběh popové hvězdy

Snímek, který by se měl spíše než Whitney jmenovat Whitney a Bobby, neboť popisuje především turbulentní vztah dvou slavných umělců. Skvělý vizuální dojem umocňují největší zpěvaččiny hity a pomáhá tomu i krásná Yaya, představitelka filmové Whitney. Dívejte se ve středu od 20.00 na Prima MAX.
Whitney JP
Whitney JP

reklama

O americké hudební legendě bylo natočeno již několik snímků. Tento sleduje její život od chvíle, kdy v roce 1989 již jako slavná a renomovaná umělkyně potkala známého zpěváka a textaře Bobbyho Browna, až do roku 1994, kdy se vydává na téměř dvouleté mezinárodní turné.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Whitney - upoutávka

V zachycených pěti letech života Whitney Houston jsme svědky jejího zasnoubení a svatby s Bobby Brownem a raketového vzestupu její kariéry umocněného ještě celosvětovým úspěchem snímku Osobní strážce (1992) a následně vydaným soundtrackem. Jenže život superstar s sebou přináší i spoustu turbulencí a v případě Whitney jich skutečně nebylo málo.
Zklamání z nevěry partnera, užívání kokainu, potrat… to vše v kontrastu s její stoupající slávou a stagnující kariérou Bobbyho Browna si můžete vychutnat ve vkusně natočeném příběhu od režisérky, která si se skutečnou Whitney Houston zahrála ve snímku Až si vydechnu.  

Možná jste o filmu Whitney netušili, že…

  • Dcera Whitney Houston velmi stála o to hrát ve filmu postavu své matky, ale debutující režisérka Angela Bassett prohlásila, že Bobbi Kristina není herečka a odmítla jí roli svěřit. Doslova uvedla: „Vím, že tu a tam hraje, ale herečka to není a herectví je umění.“ Výrokem údajně popudila celou rodinu zpěvačky, ale na jejím rozhodnutí to nic nezměnilo.
  • Režisérka snímku Angela Bassett je především herečka. S Whitney Houston hrála společně ve snímku Až si vydechnu, kde obě ztvárnily hlavní postavy kamarádek hledajících opravdovou lásku.
  • Představitelka hlavní role, herečka Yaya DaCosta, se v mládí umístila na druhém místě v soutěži Amerika hledá topmodelku.  
  • Písně Whitney Houston ve snímku nazpívala kanadská zpěvačka Deborah Cox a to včetně hitů I Will Always Love You, I´m Your Baby Tonight, I´m Every Woman, Jesus Loves Me a The Greatest Love of All.
  • Z dalších snímků, které byly věnovány slavné umělkyni, si připomeňme třeba dokumentární snímek americko-britské produkce Whitney: Být sama sebou (z roku 2017) či všem dobře známý Osobní strážce s Kevinem Costnerem a Whitney Houston v hlavních rolích (z roku 1992). Nově se chystá hudebně-dokumentární film Whitney, který by měl mít premiéru ve Velké Británii 6. června.

Režie: Angela Bassett
Scénář: Shem Bitterman
Kamera: Anastas N. Michos
Hudba: Dan Sundquist
Hrají: Yaya DaCosta, Arlen Escarpeta, Yolonda Ross, Suzzanne Douglass, Mark Rolston, Rolonda Watts, James A. Watson Jr., JR Lemon, Wesley Jonathan, Billy 'Sly' Williams, Hampton Fluker
Rok uvedení: 2014

reklama

reklama