„Vypadá jako Vrána, ale je to Králík.“ Jaká je nejlepší hláška z filmu Vrchní, prchni?

Čtvrteční večer s Prima MAX, nebo ten sobotní na Primě. Oba již tradičně voní českou klasikou. Svěrákův snímek Vrchní, prchni! k ní bezesporu patří. Jak vypadá po pětatřiceti letech nesmělá zaměstnankyně falešného číšníka?
Vrchní, prchni
Vrchní, prchni

reklama

Knikupec Dalibor Vrána věru nemá lehké žití. Líbí se ženám, a ty se zase líbí jemu, a protože je Dalibor mužem činu, značnou část jeho poctivě nabytého výdělku polknou alimenty. Svou svízelnou finanční situaci se rozhodne vylepšit způsobem zcela originálním. Využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne inkasovat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vrchní, prchni! - upoutávka

Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských (a později i mimopražských) restaurací, postrachem liknavých číšníků. Je stále odvážnější a úspěšně se mu daří před manželkou i okolím maskovat zdroj příjmů tvrzením, že si vydělává v nočních podnicích hrou na housle. V Karlových Varech se mu podaří husarský kousek, když zorganizuje honičku místních číšníků sám na sebe. Jenže jak se říká, tak dlouho se chodí pro vodu, až...

Vrána krátce úspěšně klame i zvídavého souseda Pařízka (Zdeněk Svěrák) a tak vznikla legendární věta: "No jo, vypadá jako Vrána, ale je to Králík!"

Brejlatá Douchová antiženou pro Vránu

Tichá nesmělá dívka, neupravená, nosí velké brýle a chodí v nepříliš atraktivním oblečení. Taková je Douchová, nová prodavačka Dalibora Vrány ve filmu Vrchní, prchni. Právě pro její vzhled si ji Dalibor vybral. Je to totiž velký svůdník, a protože s několika předchozími prodavačkami zplodil několik nemanželských dětí, rozhodl se, že si vybere tu nejméně atraktivní uchazečku.

V průběhu filmu se však Douchová do falešného vrchního zamiluje a je to právě ona, kdo spustí mříž obchodu na strážníka, který pak přijde Vránu zatknout.

Jak Vrána prodává knihy:

Dalibor Vrána: Přejete si?
Zákaznice: Chtěla bych nějaký milostný román.
Dalibor Vrána: Prožít, nebo přečíst?
Zákaznice: Jsem vdaná.
Dalibor Vrána: Měl bych tu poslední výtisk Dívky z Madridu, ale to byste musela jít se mnou dozadu. Douchová, vemte si koště a zameťte chodník!

Na českou komedii Vrchní, prchni! se podívejte ve čtvrtek na Prima MAX ve 20.00, či v sobotu ve 21.40 na Primě.

reklama

reklama