Vrátný od Maxima a bývalí četníci zaútočí na vaši bránici

Dobře promyšlená a stále svěží komedie zlaté éry francouzského filmu. Na paškál si vtipně bere všechny možné nešvary lidské povahy – nevěru, lži i okázalý přepych – a navíc v podání skvělých francouzských komiků, bývalých „četníků“. Potečou vám slzy smíchu! V pátek od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Vrátný od Maxima
Záběry z filmu Vrátný od Maxima
Chiswick Productions LLC

reklama

Julien Marcel (Michel Galabru) vede už dlouhých osmnáct let dvojí život. Před svou rodinou se prezentuje jako úspěšný podnikatel a majitel prosperující továrny na zeleninové konzervy. Ve skutečnosti ovšem své nemalé příjmy získává z úplně jiného byznysu. Julien je totiž doopravdy úslužný, diskrétní a vševědoucí vrátný v proslulé pařížské restauraci Maxim, který zná tajemství všech tamních hostů, ví o jejich slabostech, nevěrách, pletkách i aférách.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vrátný od Maxima - upoutávka

Jestli si teď říkáte, že vrátní v Paříži mají zřejmě poněkud odlišné příjmy než vrátní v Čechách, dobrý postřeh, ale nenechte se plést. Julien totiž ve skutečnosti není ani tím vrátným. Respektive je, ale kromě toho je i majitelem a šedou eminencí celého podniku.

Záběry z filmu Vrátný od Maxima
Autor: Chiswick Productions LLC Záběry z filmu Vrátný od Maxima

Vše funguje, jak má, až do chvíle, kdy si Julienova dcera přivede domů do přepychového sídla, kde žijí, svého nového nápadníka a snoubence zároveň. Julien v něm okamžitě poznává častého návštěvníka svého podniku, zchudlého markýze Du Velin, který se mu nedávno svěřil, že se chystá oženit s bohatou dívkou, aby si vylepšil stav svého konta. To je ale situace! V Julienovi to vře, ale ví, že nesmí nic prozradit.

Záběry z filmu Vrátný od Maxima
Autor: Chiswick Productions LLC Záběry z filmu Vrátný od Maxima

Do toho se přidává další problém, když jeho žena Germaine slíbí svému bratrovi, že se manžel postará o jeho neprůbojného synovce Octava a zaměstná ho v továrně. Julienovi tedy nezbývá nic jiného, než odhalit mladíkovi pravdu – představit mu svoji červenou uniformu vrátného a k tomu taky svou milenku Totosche.

Záběry z filmu Vrátný od Maxima
Autor: Chiswick Productions LLC Záběry z filmu Vrátný od Maxima

Jenže Totosche ve slabé chvíli slíbí sňatek zchudlý šlechtic Du Velin, aniž jí samozřejmě přizná, že doopravdy se hodlá oženit s bohatou dědičkou Genevieve, o níž netuší, že je dcerou Maxima.

Oklamaná Totosche přísahá Du Velinovi pomstu a během markýzových námluv v Julienově sídle se tu postupně scházejí všichni aktéři milostného propletence. Hrozící skandál je stále pod pokličkou, ale je jasné, že ne na dlouho...

reklama

reklama