Velkolepá dobrodružná romance Austrálie s Nicol Kidman a Hugh Jackmanem

Krásná Nicole Kidman a charismatický Hugh Jackman tu ve stopětašedesáti minutách rozjíždějí příběh s velkým P. Překrásná příroda, skvělá hudba a neopakovatelné vypravěčské nadání režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge) vás i přes delší stopáž filmu přikovají k obrazovce.
Záběry z filmu Austrálie
Záběry z filmu Austrálie
20th Century Fox

reklama

Anglická aristokratka Lady Sarah Ashley (Nicole Kidman) žije svůj život v prostředí povrchní dokonalosti. Manželství bez lásky a dětí ji proměnilo v chladnou ženu bez emocí a připravilo ji o víru ve vše, o čem kdysi snila.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Austrálie - upoutávka

Její tvrdohlavost ji dohání k cestě na druhý konec světa: z Londýna odjíždí do malého města Darwin kdesi uprostřed Austrálie. Již dlouho podezírá svého muže, že ji podvádí, a nyní ho chce z nevěry usvědčit. Záminkou k cestě se jí stane záchrana farmy o velikosti Marylandu, kterou zdědila a která je na pokraji bankrotu.

Záběry z filmu Austrálie
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Austrálie

Po příjezdu ale události naberou zcela nečekaný spád. Lady Ashley nachází svého manžela mrtvého, zabitého rukou někoho z místních. Vedle šoku ze ztráty muže, i když nemilovaného, musí ale čelit dalším úskalím. Vychází najevo, že jediným způsobem, jak zabránit zániku farmy, je přehnat obrovské, dvoutisícové stádo koní drsným středozemím až na druhý konec Austrálie. S tímto téměř neuskutečnitelným plánem jí má pomoci místní rančer a chlápek s ne příliš vybranými způsoby Drover (Hugh Jackman).

Záběry z filmu Austrálie
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Austrálie

Drover se stává neochotným průvodcem Sary rozlehlou panenskou krajinou severní Austrálie. Ti dva snad ani nemohou být rozdílnější. On je stejně drsný a nevychovaný, jako je Sarah uhlazená a kultivovaná. Stejně vášnivý, jako je ona chladná. Jejich vzájemné antipatie se ale zmírní díky tragédii, v důsledku které se Sarah nečekaně stává opatrovnicí malého místního chlapce Nullaha.

Austrálie
Austrálie

Vlivem dechberoucí nádherné australské přírody a díky vztahu s malým Nullahem Sarah postupně ztrácí velkopanské manýry a upjatost a mění se v ženu, kterou si vždy přála být. Problematický vztah k Droverovi se mění ve váhavý respekt, obdiv a nakonec v lásku. Do jejich životů ale vstupuje ničivá válka…

Záběry z filmu Austrálie
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Austrálie

Poprvé v životě má Sarah důvod pro něco bojovat. A bojuje s veškerou vášní, odvahou a odhodláním, aby zachránila ty, které miluje a vše, co je jejímu srdci blízké.

Možná jste o filmu Australie netušili, že…

Nicole Kidman, původem Australanka, přijala svoji roli, aniž by předtím četla scénář. Na jednom večírku to přiznala Hugh Jackmanovi, který jí opáčil, že ani on ještě scénář neviděl. Na to mu prý Nicole odpověděla, ať zapomene na scénář. Jediné, co potřebuje vědět, je, že režisérem je Baz Luhrmann.

Režie: Baz Luhrmann
Scénář: Stuart Beattie, Baz Luhrmann, Ronald Harwood
Kamera: Mandy Walker Hudba: David Hirschfelder
Hrají: Hugh Jackman, Nicole Kidman, David Wenham, Bryan Brown, Bruce Spence, Jack Thompson, Bill Hunter, John Jarratt, Jacek Koman, Ben Mendelsohn, David Gulpilil, Essie Davis
Rok uvedení: 2008

reklama

reklama