Ve službách krále se bude bít Jean Marais

Fandové starších historických filmů zbystřete. Servírujeme lahůdku z roku 1961 z francouzsko-italské kuchyně s Jeanem Maraisem v hlavní roli! Dobrodružný snímek o tajné lásce, cti a intrikách na královském dvoře si dopřejte v sobotu v 17.45 na Prima MAX!
Záběry z filmu Ve službách krále
Záběry z filmu Ve službách krále
Société Nouvelle Pathé Cinéma

Město Dijon bujaře slaví. Na stolec vévody burgundského nastoupil Karel Smělý, bratranec francouzského krále Ludvíka XI. Mezi bratranci však od počátku vládne napětí. Ctižádostivý Karel usiluje o francouzský trůn a velkolepými oslavami chce oslnit a na svou stranu získat nejurozenější šlechtice, které sem sezval. Kromě trůnu má zálusk i na královu schovanku, krásnou Jeanne de Beauvais, která však miluje rytíře Roberta z Neuville (Jean Marais), oddaného králova stoupence. Nečistými intrikami vyvolá Karel v zemi chaos, za jehož iniciátora však označuje krále. Zároveň nechá unést jeho schovanku a uvězní ji na tajném místě. Rytíř de Neuville musí nasadit všechny své síly, aby získal milovanou Jeanne zpět a očistil královu čest.

Jestli tato role nebyla napsána Jeanu Maraisovi přímo na tělo, pak už nevíme jaká. Chrabrý rytíř v jeho podání má charisma i po více než 50 letech a za to člověk snímku lehce odpustí i trochu té předvídatelnosti a sentimentu. Jen malé doporučení: příště by se měl rytíř Robert vždy přesvědčit, zda-li je domnělá mrtvole skutečně mrtvá, protože dvě zmrtvýchvstání, to už zavání nedbalostí.

Záběry z filmu Ve službách krále
Záběry z filmu Ve službách krále
Société Nouvelle Pathé Cinéma

Nedokonalý scénář má lecjaký film, ale atmosféru francouzských historických snímků a Jeana Maraise má jen hrstka. A když se na stranu práva přidá ještě smečka vlků, která neroztrhá nebohou Jeanne poté, co se pomodlila k panence Marii, není co řešit.

Možná jste o filmu Ve službách krále netušili, že...

... se jedná o remake francouzského dramatu, němého filmu Zázrak vlků (Le Miracle des loups) z roku 1924, které bylo natočeno na motivy stejnojmenné knihy. Jeho premiéru v pařížské opeře navštívil tehdejší prezident Francie, premiér a mnoho dalších známých osobností. V roce 1930 byl snímek ozvučen.

Režie: André Hunebelle
Scénář: André Hunebelle, Jean Halain, Pierre Foucaud
Kamera: Marcel Grignon
Hudba: Jean Marion
Hrají: Jean Marais, Rosanna Schiaffino, Annie Anderson, Roger Hanin, Jean-Louis Barrault, Guy Delorme, Jacques Seiler, Jean Marchat, Jacques Balutin, Bernard Musson, Robert Dalban
Rok uvedení: 1961

Záběry z filmu Ve službách krále
Záběry z filmu Ve službách krále
Société Nouvelle Pathé Cinéma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama