Válka Roseových: Kdo zastavil románek mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner?

Černá komedie Válka Roseových patří mezi jeden z nejpovedenějších (a také nejdrsnějších) filmů o rozvodech. Za jeho úspěchem stojí chemie mezi hlavními herci i režijní nápady Dannyho DeVita.
Michael Douglas a Kathleen Turner v dramatické komedii Válka Roseových.
Michael Douglas a Kathleen Turner v dramatické komedii Válka Roseových.
20th Century Fox

reklama

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte americkou černou komedii z roku 1989, která má své fanoušky po celém světě. Patří mezi kasovní trháky, jelikož tržby dosáhly závratných 160 milionů dolarů, a to při rozpočtu ve výši 50 milionů dolarů. Režie se ujal hvězdný Danny DeVito. Sám sebe obsadil do role rozvodového právníka Gavina, který jednomu z klientů vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových.

Ideální obsazení

A právě na tom, kdo tuto stěžejní dvojici ztvární, se Danny s kolegy, se kterými natáčení připravoval, dlouho nemohl shodnout. Zatímco jedna strana údajně preferovala Dustina Hoffmana a Cher, pro něj nikdo jiný než Michael Douglas a Kathleen Turner nepřipadal v úvahu. Měl s nimi zkušenosti z předešlé spolupráce na filmech Honba za diamantem i v jeho pokračování Honba za klenotem Nilu. A toužil s nimi natáčet dál.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Válka Roseových - upoutávka

Nakonec si postavil hlavu a oznámil, že buď bude po jeho, nebo z projektu odstupuje. A tím si dokázal prosadit svou. „Před kamerou to Kathleen s Michaelem spolu dokonale ladí. Navíc jsme přátelé. S Douglasem už od šedesátých let, jeden čas jsme spolu i bydleli. Měl vždycky úžasně složené oblečení ve skříni a dobře se staral o domácnost,“ zavzpomínal Danny DeVito. 

Jak prozradil na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byl v roce 2007 hostem, scénář Války Roseových prý našel na zemi v autě. „Všechny jsem pak prosil, abych to mohl režírovat. Hned jsem pak nakoupil hromadu knih o rozvodech,“ popsal s úsměvem.

Danny DeVito, Kathleen Turner a Michael Douglas ve Válce Roseových.
Autor: 20th Century Fox Danny DeVito, Kathleen Turner a Michael Douglas ve Válce Roseových.

Žertíky i nevraživost

Díky tomu, že hlavní herečtí hrdinové byli zároveň jeho dobří přátelé, vládla prý na place harmonie a naprostý soulad. A nechyběly ani drsné žertíky. Když se například natáčela scéna na lustru, na němž se manželé během rvačky ocitnou, režisér DeVito z legrace vyhlásil pauzu na oběd. Co na tom, že Douglas s Turner zrovna viseli zavěšení na lanech vysoko ve vzduchu.

Mezi ústřední dvojicí to údajně zajiskřilo i mimo kamery. Sama Kathleen Turner k tomu v jednom z rozhovorů řekla následující: „Chemie mezi námi určitě byla, ale oba jaksi neumíme flirtovat. Celou dobu jsem si myslela, že Michael se svou manželkou nežije a chtějí se rozvést. Velice mě přitahoval a toužila jsem po něčem víc. Jednoho dne jsem však přišla na natáčení a viděla ho s jeho ženou. Sedla si vedle něj a jasně dala najevo, že se nepodělí. A tak náš románek skončil. Mám jasné pravidlo: nezahrávat si s manželem jiné ženy,“ uvedla herečka.

Černou komedii Válka Roseových uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama