V Zemi policajtů platí jiná pravidla

Hvězdně obsazený thriller vypráví příběh o vraždě a korupci a o jednom odvážném muži zákona, který se postaví přesile z vlastních řad. Má to tempo a napětí a skvěle vygradovaný konec. Roberta De Nira, Harveye Keitela a Sylvestra Stalloneho si vychutnejte v úterý od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Země policajtů
Záběry z filmu Země policajtů
Buena Vista Pictures US

reklama

Městečko Garrison se navenek jeví jako idylické místo těsně za hranicemi New Yorku, kam se se svými rodinami houfně stěhují policejní důstojníci z New Yorku, aby unikli ruchu a nástrahám velkoměsta. Jenže za dokonalou fasádou se skrývá pořádně prohnilé jádro. Pravidla hry v Garrisonu totiž neurčují místní zákony či jejich představitelé, nýbrž sami newyorští poldové.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Země policajtů - upoutávka

Na prvním pohled banální incident ovšem znamená náhlé nebezpečí vyšetřování zvenčí a potenciální konec idylky. Případu se ujímá místní nahluchlý šerif Freddy Heflin (Sylvestr Stallone), který newyorské policisty vždycky obdivoval a toužil se stát jedním z nich. Při záchraně milované ženy ale částečně ohluchnul, do regulérního policejního sboru nebyl přijat a nakonec se stal šerifem právě v Garrisonu.

Záběry z filmu Země policajtů
Autor: Buena Vista Pictures US Záběry z filmu Země policajtů

Nemá tu skoro žádnou práci, protože život v městečku se řídí nepsanými zákony jeho obyvatel. Pod povrchem ale bublá korupce a zločin a Fredyho poklidný život se má brzy změnit. Když objeví důkaz o vraždě, která měla vypadat jako sebevražda, a posléze také o korupci mezi nejvyššími policejními důstojníky, musí se rozhodnout mezi muži, jež vždy obdivoval, a zákonem, který má hájit.

Záběry z filmu Země policajtů
Autor: Buena Vista Pictures US Záběry z filmu Země policajtů

Připravte se na koncert Pánů herců Roberta De Nira, Herveye Keitela (Gauneři, Pulp Fiction, Od soumraku do úsvitu, Hanebný parchanti, Lovci pokladu…) a Raye Liotty, kteří Sylvestra Stalloneho zdatně „bekapují“ a dohromady dávají dojem uceleného hereckého souznění. Skvěle vygradovaný závěr je pak pověstnou třešničkou na dortu.

Záběry z filmu Země policajtů
Autor: Buena Vista Pictures US Záběry z filmu Země policajtů

Možná jste netušili, že…

  • Sylvestr Stallone musel pro roli nedoslýchavého šerifa přibrat více než dvacet kilogramů. Podobnou oběť musel kdysi podstoupit i Robert De Niro pro film Zuřící býk.
  • V rámci propagace snímku před jeho uvedením se herec nechal slyšet, že „Rambo is out, Freddy is in“ a očividně to zafungovalo. I bez valné reklamy zaplatili američtí diváci na vstupném za první víkend promítání třináct milionů dolarů. 
  • Režie se ujal tenkrát začínající režisér James Mangold; Země policajtů byl jeho teprve druhý snímek. Mangold se později proslavil takovými bijáky jako Kate a Leopold (2001), 3:10 Vlak do Yumy (2005), Wolverine (2013) a dalšími.

Režie: James Mangold
Scénář: James Mangold
Kamera: Eric Alan Edwards
Hudba: Howard Shore
Hrají: Sylvester Stallone, Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro, Peter Berg, Janeane Garofalo, Robert Patrick, Michael Rapaport, Annabella Sciorra, Noah Emmerich, Cathy Moriarty
Rok uvedení: 1997

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!