V neděli na Prima MAX nastane Zatmění: Další pokračování Twilight ságy

Zveme vám na další upíří jízdu rozdivočelým příběhem z pera Stephenie Meyer. Znovu se na obrazovku vrátí krásná Kristen Stewart a záhadný Robert Pattinson, aby překonávali svízele nezvyklé lásky. Třetí filmové pokračování Twilight ságy vysíláme od 20.00 na Prima MAX!
Těšte se na pokračování příběhu Belly a Edwarda
Těšte se na pokračování příběhu Belly a Edwarda
2010 Summit Entertainment

reklama

Twilight sága si vydobyla po vydání románů Stephenie Meyer a promítání prvního dílu takovou popularitu, že produkční společnost neváhala ani chvíli a hned se pustila do natáčení dalších dílů. A tak se každý rok (od r. 2008 do r. 2012) objevilo na plátnech kin a později na DVD a v televizním vysílání jedno nové upíří vyprávění.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Twilight sága: Zatmění - upoutávka

Rok 2010 byl vyhrazen pro premiéru třetího pokračování světového hitu s názvem Twilight sága: Zatmění, jehož úspěch podpořila i filmová hudba od skladatele Alexandre Desplata, tvůrce hudby k filmům o Harry Potterovi či k oceňovanému snímku Argo.

I když bychom Belle přáli, aby se jí podařilo překonat problém, který sídlí v nesmiřitelném světě lidí a dalších stvoření, její osud jí připraví ve třetím pokračování Twilight ságy další svízelnou cestu. Zatmění bude pro Bellu velkou zkouškou. Komu má dát přednost, Edwardovi, kterého miluje, nebo Jacobovi, s nímž ji pojí dobré přátelství? To však není vše. Události se hrnou dopředu a Bella je donucena začít volit mezi vlastním životem a smrtí. A aby toho nebylo málo, smrt na ni číhá i ve spárech úskočné upírky.

Záběry z filmu  Twilight sága: Zatmění
Autor: 2010 Summit Entertainment Záběry z filmu Twilight sága: Zatmění

Aby tvůrci docílili kontinuitu filmového vyprávění, točilo se o sto šest. Přípravné práce začaly velmi brzy po natáčení Nového měsíce. Tempo příprav bylo dokonce tak zběsilé, že když se začal zpracovávat natočený materiál Nového měsíce pod dohledem jeho režiséra Chrise Weitze, pro Zatmění musel být zvolen jiný režisér, přestože proti Chrisově práci nebyly zásadní námitky.

Producenty oslovila práce Davida Sladea. Osvědčil se jako velmi zručný a nápaditý režisér a na prestižním Sundance filmovém festivalu na svou tvorbu hned strhnul pozornost filmem V pasti. Zatmění věnoval důkladnou přípravu.

Ale Jacoba miluje také
Autor: 2010 Summit Entertainment Ale Jacoba miluje také

Důvodem, proč divoké tempo výroby filmů nepolevovalo, byli i herci. Filmaři uspíšili natáčení třetího dílu zejména kvůli Robertu Pattinsonovi, chtěli zachovat co nejvěrněji jeho mladistvý vzhled.

Robert se záhadnou tváří sedmnáctiletého mladíka se právě někdy v té době také zamiloval do představitelky Belly Kristen Stewart. Když pak mladá herečka o dva roky později přiznala nevěru, dobře udělala, když veřejně zpytovala svědomí, aby jí Robert odpustil. Od idolu dívčích srdcí by se nejspíš podobného hříšku nedočkala. Je o něm totiž známo, že pokud s někým je, pak nepřipadá v úvahu, aby myslel na někoho jiného.

Atmosféra vždy přituhne, když se tihle tři potkají
Autor: 2010 Summit Entertainment Atmosféra vždy přituhne, když se tihle tři potkají

Pohledných tváří je ale v Twilight sáze mnohem více. Například úhlavního nepřítele Edwarda, který se mění ve vlkodlaka, hraje Taylor Lautner. Tento mladý herec ještě dříve, než se objevil na obrazovce, stihl několikrát úspěšně reprezentovat svou zemi. Od dětství se věnoval karate a jeho úroveň byla víc než skvělá, pro USA vyhrál na mezinárodním poli několik zlatých medailí. Pak se ale jednou přichomýtl k natáčení a herectví mu učarovalo. Od reklam se dostal k malým roličkám v televizi a nakonec jej na špici zájmu dostal Jacob ze Zatmění, jenž si nárokuje být tím jediným po boku Belly stejně nezdolně jako Edward.

Záběry z filmu  Twilight sága: Zatmění
Autor: 2010 Summit Entertainment Záběry z filmu Twilight sága: Zatmění

Divoké souboje mezi těmito nesmiřitelnými tajemnými bojovníky, lstivost zrádné upírky Victorie, nezáviděníhodná situace Belly, a to vše pod skvělým režijním vedením, úchvatnou kamerou a skvělou hudební složkou jsou důvody, proč Zatmění ve své době zabodovalo u diváků v Severní Americe natolik, že pokořilo rekord v návštěvnosti kin při půlnoční premiéře.

Prima MAX: Neděle ve 20.00.

Režie: David Slade
Předloha: Stephenie Meyer (kniha)
Scénář: Melissa Rosenberg
Kamera: Javier Aguirresarobe
Hudba: Howard Shore
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley Greene, Peter Facinelli, Jackson Rathbone, Kellan Lutz, Nikki Reed, Bryce Dallas Howard, Sarah Clarke, Dakota Fanning
Rok uvedení: 2010

reklama

reklama