Už je tady zas. Kdo? No přece Adolf Hitler, který vstal z mrtvých!

Co by se stalo, kdyby se obávaný vůdce nacistického Německa zcela nečekaně probudil v 21. století? Konfrontace Hitlera se současností, hořká satira z pera Timura Vermese, se stala okamžitým knižním bestsellerem a není divu, že se brzy dočkala i filmového zpracování. Prima MAX si pusťte v sobotu ve 20.00.
Záběry z filmu Už je tady zas
Záběry z filmu Už je tady zas
Constantin Film DE

reklama

Jak by to asi vypadalo, kdyby obávaný vůdce nezemřel v roce 1945, ale zčistajasna se probudil na louce, kde kdysi stál jeho bunkr, v roce 2011? Komedie Davida Wnendta je komedií jen napůl, i když komické prvky v sobě nezapře. Scénky, ve kterých se Hitler staré doby dostává do vtipných situací doby moderní, jsou skutečně zábavné.

Už je tady zas - upoutávka
Už je tady zas - upoutávka

Celé je to ale trochu šmrncnuté žánrem dokumentárním, jelikož reakce na oživlého vůdce točil režisér s filmovým štábem v ulicích Berlína s opravdovými Berlíňany a jsou tedy zcela autentické.

Záběry z filmu Už je tady zas
Autor: Constantin Film DE Záběry z filmu Už je tady zas

Oliver Masucci, který ztvárnil hlavní roli, si za svůj výkon zaslouží nejhlubší obdiv. Jeho výkon je tak přesvědčivý, až z něj chvílemi mrazí. Nacvičená dikce i gesta v komických scénkách sice budí smích, ale přitom nesklouzávají k parodii. Naopak. Osobní charisma vůdce se herci na filmové plátno podařilo přenést nebývale věrně. Nezbývá než si tuhle fantaskní satiru užít a být rád, že to je jenom jako.

Záběry z filmu Už je tady zas
Autor: Constantin Film DE Záběry z filmu Už je tady zas


Téměř sedmdesát let po porážce nacistického Německa se jeho někdejší vůdce probouzí v dnešním Berlíně. A jak zjišťuje, jeho situace není právě radostná. Válka skončila porážkou, jeho politická strana neexistuje, zemi nyní vede jakási smutná vrba Merkelová a Berlín je plný cizinců. Po prvotním šoku se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s obyvateli města. Velmi rychle objeví kouzlo a moc televize a stane se mediální hvězdou s vlastní show. Všichni ho totiž považují za nebývale věrného imitátora mrtvého vůdce, a tak se z Hitlera stává oblíbený komik. Ovšem führerovy ambice byly vždy mnohem vyšší...

Už je tady zas 12
Autor: Constantin Film DE Už je tady zas 12

Možná jste netušili, že…

  • Snímek má svoji knižní předlohu – stejnojmenný román z pera Timura Vermese, který se rychle zařadil do žebříčku knižních bestsellerů.
  • Autor hudby, Enis Rotthoff, použil ve filmu mnoho skladeb Richarda Wagnera, oblíbeného hudebního skladatele Adolfa Hitlera.

reklama

reklama