Už je tady zas. Kdo? No přece Adolf Hitler, který vstal z mrtvých!

Co by se stalo, kdyby se obávaný vůdce nacistického Německa zcela nečekaně probudil v 21. století? Konfrontace Hitlera se současností, hořká satira z pera Timura Vermese, se stala okamžitým knižním bestsellerem a není divu, že se brzy dočkala i filmového zpracování. Prima MAX si pusťte v sobotu ve 20.00.
Záběry z filmu Už je tady zas
Záběry z filmu Už je tady zas
Constantin Film DE

reklama

Jak by to asi vypadalo, kdyby obávaný vůdce nezemřel v roce 1945, ale zčistajasna se probudil na louce, kde kdysi stál jeho bunkr, v roce 2011? Komedie Davida Wnendta je komedií jen napůl, i když komické prvky v sobě nezapře. Scénky, ve kterých se Hitler staré doby dostává do vtipných situací doby moderní, jsou skutečně zábavné.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Už je tady zas - upoutávka

Celé je to ale trochu šmrncnuté žánrem dokumentárním, jelikož reakce na oživlého vůdce točil režisér s filmovým štábem v ulicích Berlína s opravdovými Berlíňany a jsou tedy zcela autentické.

Záběry z filmu Už je tady zas
Autor: Constantin Film DE Záběry z filmu Už je tady zas

Oliver Masucci, který ztvárnil hlavní roli, si za svůj výkon zaslouží nejhlubší obdiv. Jeho výkon je tak přesvědčivý, až z něj chvílemi mrazí. Nacvičená dikce i gesta v komických scénkách sice budí smích, ale přitom nesklouzávají k parodii. Naopak. Osobní charisma vůdce se herci na filmové plátno podařilo přenést nebývale věrně. Nezbývá než si tuhle fantaskní satiru užít a být rád, že to je jenom jako.

Záběry z filmu Už je tady zas
Autor: Constantin Film DE Záběry z filmu Už je tady zas


Téměř sedmdesát let po porážce nacistického Německa se jeho někdejší vůdce probouzí v dnešním Berlíně. A jak zjišťuje, jeho situace není právě radostná. Válka skončila porážkou, jeho politická strana neexistuje, zemi nyní vede jakási smutná vrba Merkelová a Berlín je plný cizinců. Po prvotním šoku se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s obyvateli města. Velmi rychle objeví kouzlo a moc televize a stane se mediální hvězdou s vlastní show. Všichni ho totiž považují za nebývale věrného imitátora mrtvého vůdce, a tak se z Hitlera stává oblíbený komik. Ovšem führerovy ambice byly vždy mnohem vyšší...

Už je tady zas 12
Autor: Constantin Film DE Už je tady zas 12

Možná jste netušili, že…

  • Snímek má svoji knižní předlohu – stejnojmenný román z pera Timura Vermese, který se rychle zařadil do žebříčku knižních bestsellerů.
  • Autor hudby, Enis Rotthoff, použil ve filmu mnoho skladeb Richarda Wagnera, oblíbeného hudebního skladatele Adolfa Hitlera.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!