Trosečník aneb Hanksova vydařená one-man show

Skvělý herecký výkon Toma Hankse, spousta emocí a nápadů a taky přemýšlení, jak byste asi v té které nástraze na civilizací zhýčkaného jedince obstáli vy. Dvě a půl hoďky vám uplynou jako nic. Jako voda. Dívejte se v neděli od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem
Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem
Dreamworks

reklama

Chuck Noland (Tom Hanks) pracuje jako systémový inženýr zásilkové firmy FedEx a svůj job nebere na lehkou váhu. Právě naopak. Dalo by se říct, že svou profesí žije. Svůj osobní i pracovní život má rozplánovaný doslova do minuty a na ty osobní kratochvíle – včetně přítelkyně Kelly – mu v něm moc místa nezbývá.I vánoční dárky si s Kelly předá v autě, protože na Štědrý den spěchá na letiště – jak jinak než v pracovní záležitosti. Slíbí jí však, že spolu stráví silvestra. Jenže člověk míní, život mění…

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trosečník - upoutávka

Letadlo se nad oceánem dostane do silné bouře a po zásahu bleskem se zřítí do moře. Zdá se, že přežil pouze Chuck, kterého moře ještě spolu s pár balíčky a s troskami letadla vyvrhlo na pláž. Chuck v šoku posbírá zásilky a vydá se hledat pomoc. Když ale vyšplhá na nedalekou skálu, zjistí, že se ocitl úplně sám na neobydleném ostrůvku.

Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem

Pokusí se odplout v záchranném člunu, ale příbojové vlny ho nepustí. Výsledkem jeho marné snahy je pouze zničený člun a ošklivě poraněná noha. Zoufalý a bezradný se Chuck pustí do otvírání balíčků, které však obsahují pouze věci k přežití zcela nepotřebné. Zbaven berliček civilizace i věčného vnitřního pocitu spěchu Chuck téměř s údivem zjišťuje, že aby si zachránil holý život, musí si nejdřív obstarat vodu a jídlo a také nějaké útočiště.

Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem

Začne si povídat s míčem, kterému říká pan Wilson, na stěny jeskyně si píše kalendář a maluje neumělé portréty Kelly, která je zpočátku to jediné, co ho drží nad vodou. Z obtloustlého a uspěchaného manažera se za čtyři roky nedobrovolného pobytu na ostrově stane vyhublý a překvapivě soběstačný divoch.

Trosečník
Autor: 20th Century Fox Trosečník

Svůj plán na útěk však Chuck nikdy nevzdal. S pomocí provizorní plachty se mu konečně podaří vyplout na otevřené moře. Ví, že se ostrov nachází poblíž některé z obchodních cest a doufá, že na moři na nějakou loď natrefí. Loví ryby, pije dešťovou vodu, ale pak je zasažen bouří, ve které přichází jak o plachtu, tak i o jediného přítele, pana Wilsona. Otupělého a polomrtvého Chucka nakonec zachrání proplouvající loď. Zdá se, že je konečně zachráněn, ovšem návrat do civilizace je nečekaně tvrdý.

Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Trosečník s Tomem Hanksem

Pár zajímavostí o filmu Trosečník:

  • Při natáčení scény, ve které havaruje letadlo s Chuckem na palubě, se nedopatřením zničila kulisa kokpitu, která v Hollywoodu sloužila již 15 let.
  • V průběhu filmování utrpěl Tom Hanks tržnou ránu na noze, která mu posléze ošklivě natekla a když se herec konečně po dvou týdnech vypravil do nemocnice, diagnostikovali mu závažnou bakteriální infekci stafylokokem.
  • V souvislosti s nejlepším přítelem Chucka, basketbalovým míčem panem Wilsonem, není bez zajímavosti, že manželka Toma Hankse se jmenuje Rita Wilson.
  • Ostrov, na kterém se snímek natáčel, se stal po uvedení filmu velkou turistickou atrakcí.    

Režie: Robert Zemeckis
Scénář: William Broyles Jr. Kamera: Don Burgess
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Tom Hanks, Helen Hunt, David Allen Brooks, Nick Searcy, Nan Martin, Elden Henson, Timothy Stack, Jay Acovone, Chris Noth, Jenifer Lewis, Derick Alexander
Rok uvedení: 2000

reklama

reklama