Tři dny ke svobodě, 128 minut k dokonalé divácké spokojenosti

Výtečné obsazení, napínavý příběh a režie jak víno! Tenhle zámořský remake původně francouzského thrilleru se opravdu povedl. A klobouk dolů před hereckým uměním Russella Crowea, které zde vynikne v celé své kráse a bezchybnosti. Určitě se dívejte! V úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Elizabeth Banks se v rámci přípravy na roli setkala s několika vězeňskými strážci a vězeňkyněmi, aby co nejlépe pochopila, jak to v obdobných zařízeních chodí.
Elizabeth Banks se v rámci přípravy na roli setkala s několika vězeňskými strážci a vězeňkyněmi, aby co nejlépe pochopila, jak to v obdobných zařízeních chodí.
Lionsgate US
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Život Johna Brennana (Russell Crowe) běží v celkem pohodových kolejích. Má milovanou ženu a krásného syna a jeho štěstí, zdá se, nemůže nic ohrozit. Tedy až do chvíle, než je jeho žena Lara (Elizabeth Banks) zatčena pro vraždu; zločin, který údajně nespáchala.

Tři dny ke svobodě - upoutávka
Tři dny ke svobodě - upoutávka

Pro rodinu Brennanových nastává krušné období. Soudní proces trvá dlouhé tři roky, během kterých se John stará o syna, učí na univerzitě, ale hlavně usilovně pátrá po každém dostupném důkazu, který by ukázal na nevinu jeho ženy. 

Režisér snímku, Paul Haggis, je mimo jiné zodpovědný i za jeho scénář. Při jeho psaní si prý v roli Johna nepředstavoval nikoho jiného než Russella Crowea.
Autor: Tři dny ke svobodě Režisér snímku, Paul Haggis, je mimo jiné zodpovědný i za jeho scénář. Při jeho psaní si prý v roli Johna nepředstavoval nikoho jiného než Russella Crowea.

Po zamítnutí posledního odvolání začne mít Lara sebevražedné sklony a Johnovi je jasné, že musí jednat. Pokud chce udržet rodinu pohromadě, musí svou ženu dostat z vězení. Jakýmkoli způsobem. I kdyby měl při tom porušit zákon. Odradit se nenechá ani faktem, že se světem zločinu nemá absolutně žádné zkušenosti. Ponoří se do plánování nebezpečného útěku, při kterém je pro svou milovanou ženu odhodlán riskovat vše. Vyjde mu to?

Hodně příjemné dvě hodinky, které fandové lahůdkových thrillerů a „útěkářských“ dramat rozhodně nebudou považovat za promarněné. Russell se nám tu představí jako milující táta i manžel, který je naprosto neschopný nějaké tvrdší akce, ovšem hezky rychle se musí naučit rozdávat i rány (alespoň občas a někomu). Velkým plusem je i fakt, že scénář nám, co se plánu útěku týče, neprozradí zdaleka všechno a nechá nás to samotné objevovat v pěkně svižném tempu a napínavém příběhu. 

Záběry z filmu Tři dny ke svobodě s Russell Crowem
Autor: Lionsgate US Záběry z filmu Tři dny ke svobodě s Russell Crowem

Možná jste o filmu Tři dny ke svobodě netušili, že…

  • Režisér snímku Paul Haggis je mimo jiné zodpovědný i za jeho scénář. Při jeho psaní si prý v roli Johna nepředstavoval nikoho jiného než Russella Crowea. Slavný herec se s Haggisem sešel ihned po přečtení scénáře v Londýně a na místě si plácli.
  • Haggis je zodpovědný za scénáře ke dvěma nedávným bondovkám Casino Royal a Quantum of Solace.
  • Elizabeth Banks se v rámci přípravy na roli setkala s několika vězeňskými strážci a vězeňkyněmi, aby co nejlépe pochopila, jak to v obdobných zařízeních chodí. Dokonce se nechala zavřít do opravdové cely, ale vydržela tam prý pobýt pouhých 5 minut.
  • Při natáčení scén v metru dovolilo město Pittsburgh filmařům natáčet v podzemí každý den dvě hodiny, a dokonce jim vyčlenilo vlastní kolej.

Tři dny ke svobodě si určitě pusťte v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Reklama
Reklama