Třetí skoba pro kocoura: Co dnes dělá pozapomenutý hlavní hrdina?

Snímek z počátku 80. let navazuje na tradici rodinných filmů pro mládež, které propojují strasti dospívání s napínavým dobrodružstvím.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Top české komedie zdarma on-line

reklama

V sobotu od 17:00 na Primě uvidíte pozapomenutou rodinnou klasiku. Přestože se v konkurzu o hlavní dětskou roli ucházely stovky chlapců, mezi nimiž nechyběli talentovaní studenti DAMU, režisér Radim Cvrček ukázal na tehdy šestnáctiletého Kamila Koulu, který s herectvím do té doby neměl žádnou zkušenost. Jak se ukázalo, byla to šťastná volba. V detektivním filmu pro děti a dospělé vedle ostřílených herců doslova zazářil.

Šťastná ruka

„Neskromně musím přiznat, že na obsazení jsem měl vždycky čuch a málokdy se zklamal. Kamil mě zaujal okamžitě a skutečně byl po celou dobu znamenitý. Přesně tak jsem si hlavního hrdinu pro tento film představoval. Jediný problém byl s jeho hlasovým projevem, takže ho musel nakonec předabovat Gustav Bubník,“ zavzpomínal na svůj film režisér Cvrček.

Třetí skoba pro Kocoura
Autor: Filmové studio Barrandov Třetí skoba pro Kocoura

Koulovi filmování učarovalo a rozhodl se herectví vystudovat. „Pro svoji profesi jsem se rozhodl na základě účinkování ve filmu Třetí skoba pro kocoura. Bylo to ještě v době studia na gymnáziu a mám na natáčení moc hezké vzpomínky. Setkal jsem se při něm s řadou známých herců: Ladislavem Mrkvičkou, Lubomírem Kostelkou, Jaroslavem Moučkou, Jaroslavem Satoranským a dalšími. Partnerkou mi byla mladinká, ale už tehdy moc hezká Michaela Kuklová. Točilo se na jižní Moravě, v nádherném prostředí rozkvetlé Pálavy,“ prozradil o své premiéře před kamerou.

Krásné prostředí nejen pro natáčení

Vysněnou profesi vystudoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Mezi jeho spolužáky patřil například Miroslav Etzler, Aleš Zbořil nebo Gustav Řezníček. Po několika divadelních angažmá v roce 1999 založil uměleckou agenturu pro produkci svých pořadů a představení, která ho živí dodnes. Jeho práce je tak zároveň i velkým koníčkem. 

Na natáčení rád vzpomíná i představitel Bobse, Ladislav Mrkvička. „Možná bych to neměl ani říkat, ale teď už je to snad promlčené. Pan Kostelka s sebou vždycky nosil lahvičku s vynikající domácí slivovicí, o kterou se rád dělil s ostatními. A vůbec, točit na Moravě, to bylo vždycky za odměnu. Kraj lahodného vína se srdečnými, pohostinnými lidmi,“ uvedl herec.

Rodinný film Třetí skoba pro kocoura uvidíte v sobotu od 17:00 na Primě.

reklama

reklama