Ten svetr si nesvlíkej: Role na tělo i zákeřná nemoc na place. Otestujte se, jak dobře film znáte!

Komediální klasika z roku 1980 nabídla řadu nezapomenutelných hlášek i ikonických rolí. Natáčení filmu Ten svetr si nesvlíkej však provázela i tragédie.
Petr Nárožný, Iva Janžurová a Stella Zázvorková ve filmu Ten svetr si nesvlíkej.
Petr Nárožný, Iva Janžurová a Stella Zázvorková ve filmu Ten svetr si nesvlíkej.
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX si můžete připomenout oblíbenou komedii Ten svetr si nesvlíkej. Když si herec Petr Nárožný přečetl scénář k roli pedantského otce Nováka, kterou mu režisér Zdeněk Míka nabídl, nevěřil svým očím. Měl pocit, že mu byla napsána přímo na tělo.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ten svetr si nesvlíkej - upoutávka

„Říkal mi, že přesně takový puntičkář je i doma, že se mu to bude hrát úplně samo. A skutečně. Ztvárnil tu postavu velmi dobře a ještě ji obohatil o své zkušenosti,“ zavzpomínal s úsměvem režisér. Právě Nárožného věta: „Formuluj přesně!“, kterou v komedii několikrát pronese, za ta léta už zlidověla. „Nechal jsem mu volnost uplatnit svůj komediální talent,“ dodal Míka.

Role šitá na tělo

Natáčení si užíval také Jiří Krampol, kterému byla svěřena role sukničkáře a proutníka Pepy, lázeňského spolubydlícího pana Nováka. „V té době jsem byl skutečně rozvedený, takže to pro mě byla opravdu zábava,“ prozradil herec. Ve Františkových Lázních, kde probíhalo natáčení, se nenudil a po večerech si svobodu užíval plnými doušky.

Česká komedie Ten svetr si nesvlíkej vám zpříjemní večer
Autor: Filmové studio Barrandov Česká komedie Ten svetr si nesvlíkej vám zpříjemní večer

„Po celou dobu panovala báječná, uvolněná atmosféra. Poprvé v životě jsem tam viděl Valérii Zawadskou, která hrála mou milenku. Naopak s Petrem Nárožným jsem se znal dobře,“ vybavil si ještě Jiří Krampol. 

Podceňovaná nemoc

Když herečka Karolína Slunéčková přišla na slavnostní premiéru filmu, svým kolegům se svěřila, že má zdravotní problémy. „Řekla, že někde musela strašně nastydnout, že se nemůže zbavit kašle, že ji z toho už bolí i na hrudi. Radili jsme jí, aby to nepodceňovala, a zašla s tím hned k doktoru, ale ona že přece s takovými bolístkami nemůže otravovat doktory,“ prozradila za svého života Stella Zázvorková.

Jak se ukázalo, nejednalo se o žádné běžné nachlazení, to už se o slovo poprvé přihlásila zákeřná nemoc – rakovina plic. Dva roky nato Slunéčková ve věku nedožitých padesátin zemřela. „Mělo to bohužel velice rychlý spád. Nikdo to nečekal. Karolína byla takové sluníčko, usměvavá dáma, která by se pro druhé rozdala. Všichni jsme ji milovali. Byl to pro nás obrovský šok.“

Hrdinové komedie Ten svetr si nesvlíkej.
Autor: Filmové studio Barrandov Hrdinové komedie Ten svetr si nesvlíkej.

Kvíz: Jak znáte film Ten svetr si nesvlíkej?

1. Který herec ve filmu ztvárnil dědečka, manžela Stelly Zázvorkové? 
a) Miloš Kopecký 
b) Zdeněk Řehoř 
c) Vlastimil Brodský

2. Která herečka byla ve filmu nejlepší kamarádkou Ivy Janžurové? 
a) Regina Rázlová 
b) Karolína Slunéčková 
c) Valérie Zawadská

3. Stella Zázvorková jako babička měla v záloze pro každý případ dva muže, kteří v případě potřeby vždycky přijeli pomoc. Kteří herci je hráli? 
a) František Hanus, Bohuslav Čáp
b) František Husák, Josef Hlinomaz
c) Karel Augusta, František Peterka

4. Proč musel Petr Nárožný předčasně opustit lázně? 
a) Na pokoj si přivedl ženskou návštěvu
b) Opakovaně se v době kontroly zdržel v telefonní budce 
c) Musel odjet řešit domů rodinné problémy

5. Jaké auto rodina Novákových měla? 
a) Embéčko 
b) Škodovku 120 
c) Trabanta

Správné odpovědi se dozvíte, když označíte následující text: 1b, 2b, 3a, 4b, 5c.

Komedii Ten svetr si nesvlíkej uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama