Tchán jako Josef Bláha, takových moc není

Námět a scénář Jaroslav Dietl a k tomu plejáda českých herců v čele se skvělým Josefem Bláhou, Vlastimilem Brodským, Dášou Veškrnovou-Havlovou, Libuší Havelkovou a dalšími a dalšími. Milou českou komedii dýchající vesnickou pohodou si nenechte ujít ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Tchán
Záběry z filmu Tchán
Filmové studio Barrandov

reklama

Starý Vavřinec (Josef Bláha) je hlavou rodiny jaksepatří. Bez jeho neustálého dohledu by v chalupě nebylo o nic postaráno: manželka by správně neuvařila, půlka rodiny by prospala celé dopoledne a manželky jeho synů by jen celý den prolelkovaly. Snad jen nejmladší dcera Štěpánka (Dagmar Veškrnová-Havlová) je co k čemu, když jako jediná z rodu Vavřinců úspěšně složila maturitu a ukončila školu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tchán - upoutávka

Činorodý tatínek s ní má velké plány, ale trochu mu je zkříží Štěpánčina známost (Svatopluk Skopal). To by ale nebyl „kácovský Richelieu“, aby se nechal touto drobnou překážkou vyvést z míry. Štěpánka půjde na vysokou, i kdyby se měl Vavřinec na hlavu postavit! Je to přece pro její dobro.

Záběry z filmu Tchán
Autor: Filmové studio Barrandov Záběry z filmu Tchán

6 důvodů, proč si pustit Tchána

 1. Dialogy Josefa Bláhy a Vlastimila Brodského

 2. Sarkastické poznámky, kterými se špičkují Vlastimil Brodský (děda) s Josefem Bláhou, jsou jednoduše senzační. Je vidět, že oběma hercům tahle poloha vyloženě sedla.

 3. Komik Josef Bláha
  Komediální talent Josefa Bláhy nedostal moc příležitostí k tomu se prosadit, což byla věčná škoda. Všichni si asi vybavíme jeho zasmušilého inspektora Růžka z Hříšných lidí města pražského, kriminálníka Halíka z detektivky Na kolejích čeká vrah nebo šéfa cestovatelů v čase z Návštěvníků. Nikdo z nich ale moc důvodu k žertování neměl. Že Josef Bláha dokázal být i vynikajícím komikem, si uvědomíte až tady.

  Záběry z filmu Tchán
  Autor: Filmové studio Barrandov Záběry z filmu Tchán
 4. Mladá a půvabná Dáša Veškrnová
  Její prozpěvování o dudku při krmení slepic z hlavy jen tak nedostanete.
 5. Osvědčený rukopis Jaroslava Dietla
  Nic, co by uráželo vkus inteligentního člověka, a na rok 1979 i překvapivě málo normalizace. Dokonce došlo i na hlášky typu „Kam čert nemůže, nasadí estébáka“.
 6. Režisér na houbách
  Režisér Zdeněk Míka byl kdysi jako ambiciózní mladý muž s komunistickými názory vyslán do Zlína, bašty kapitalismu, aby převychoval místní divadelníky. Tady ale na pilu tolik netlačil. Traduje se historka, že se každé ráno sebral, odešel do lesa na houby a film nechal točit kameramana.
 7. Pohodička
  Takhle se dřív na vesnici opravdu žilo – totálně v klidu a beze spěchu. A je docela fajn nechat to na sebe čas od času z bezpečí televizní obrazovky dýchnout.

Režie: Zdeněk Míka
Scénář: Jaroslav Dietl
Kamera: Jiří Stöhr
Hudba: Ladislav Štaidl
Hrají: Josef Bláha, Libuše Havelková, Vlastimil Brodský, Valerie Kaplanová, Dagmar Veškrnová-Havlová, Svatopluk Skopal, Vladimír Krška, Karolina Slunéčková, Václav Sloup

reklama

reklama