Tajuplné mysteriózní drama Prokletý ostrov s Leonardem DiCapriem

Detektiv v podání Leonarda DiCapria vyšetřuje záhadné zmizení pacientky vězeňské psychiatrické léčebny. Přitom musí bojovat o zachování vlastní příčetnosti. 21:55 na Prima MAX
V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio.
V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio.
Paramount

reklama

Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) a jeho kolega Chuck Aule (Mark Ruffalo) přijíždějí na prokletý ostrov Shutter pátrat po šílené vražedkyni (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků druhé světové války. Atmosféra je napjatá také kvůli neustálé paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení.

Daniels je obětí své doby. Válečný veterán neustále vzpomíná na prožité hrůzy, a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky (Michelle Williams). Prokletý ostrov se pro něj stává osudovým místem. Danielsovi rychle dochází, že tady není něco v pořádku. Začíná podezírat zdejší lékaře vedené doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley), že jejich metody nejsou v souladu s Hippokratovou přísahou. Zároveň se u něj projevují čím dál častější záchvaty a musí bojovat o vlastní příčetnost.

Zajímavosti:

  • Prokletý ostrov, který natočil režisér Martin Scorsese (Zuřící býk, Mafiáni, Špinavé ulice, Casino) vznikl podle stejnojmenného románu Denise Lehana.
  • V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio (Titanic, Počátek, Vlk z Wall Street, Skrytá identita). Prokletý ostrov se stal čtvrtým společným filmem Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Předtím spolu natočili Gangy New Yorku, Letce a Skrytou identitu. Od té doby spolu zatím spolupracovali na Vlkovi z Wall Street.
  • Scorsese a DiCaprio původně plánovali natočit nejprve Vlka z Wall Street. Ale nepodařilo se jim sehnat dostatek peněz. Proto se vrhli na Prokletý ostrov. Na Vlka z Wall Street došlo až o tři další roky později.
  • Scorsese prošpikoval Prokletý ostrov odkazy na mnoho klasických filmů. Obecně se dá brát jako jeho pocta tvorbě Alfreda Hitchcocka. Velkou inspirací se stala také dramata Laura a Kabinet doktora Caligariho.
  • Hlavní hrdina je traumatizovaný zážitky z osvobození koncentračního tábora Dachau. Jde o skutečnou historickou událost. Tábor Dachau byl osvobozen americkou armádou na sklonku druhé světové války 29. dubna 1945.
  • Prokletý ostrov patří k nejúspěšnějším filmům Martina Scorseseho.
  • Scorsese v současnosti spolupracuje s kabelovou televizí HBO na přípravě seriálu Ashecliffe (pojmenovaném stejně jako vězeňská psychiatrická léčebna z Prokletého ostrova). Ten by se měl odehrávat před událostmi z filmu. Scorsese a HBO už úspěšně spolupracovali na dobovém gangsterském seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City.

reklama

reklama