Sympatické, překvapivě neubrečené Hvězdy nám nepřály

Příběh dvou mladých lidí trpících nevyléčitelnou nemocí. Téma samo o sobě svádí k uslzenému patosu, ale budete překvapeni, po většinu stopáže si snímek uchovává sympatickou důstojnost a na oba hlavní hrdiny je radost pohledět. V neděli ve 20.00 na Prima MAX!
Hvězdy nám nepřály 3
Hvězdy nám nepřály 3

reklama

Hazel Grace Lancaster diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic. Teď je jí šestnáct a nemoc je v posledním stadiu. Hazel je odkázaná na malý kyslíkový přístroj, ke kterému je napojena kanylou a který musí všude vozit s sebou.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hvězdy nám nepřály - upoutávka

Nikdo neví, jak dlouho ještě bude žít, ale ví se, že smrt je nevyhnutelná. Hazel tráví dny sledováním pořadu Amerika hledá topmodelku a nepřetržitým čtením své oblíbeného románu od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Knížka se jmenuje Císařský neduh a je o dívce postižené stejnou nemocí.

Hvězdy nám nepřály 1
Hvězdy nám nepřály 1

Z donucení rodičů začne Hazel chodit do podpůrné skupiny a tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, sedmnáctiletým klukem, kterého rakovina připravila o nohu. I přes Hazelinu počáteční zdrženlivost a přátelství, které se mezi nimi rozvine, probudí Augustus v Hazel znovu chuť do života a poznání, že krásu zamilovanosti by si měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.   

Možná jste o filmu Hvězdy nám nepřály netušili, že...

  • Film je adaptací světového bestselleru – stejnojmenného románu Johna Greena, který byl vydán v roce 2012 a obsadil první místo žebříčku bestsellerů časopisu New York Times. Úspěch kniha slavila i nás. V největší české knižní anketě na internetu na Databaze knih.cz se umístila na prvním místě v kategorii Kniha roku a vyhrála i kategorii Novinka roku.
  • Autor románu John Green byl přítomen většinu natáčení.
  • Představitelka hlavní role Shailene Woodley musela ostříhat své vlasy dlouhé až do pasu a pořídit si klukovský sestřih, jako má ve filmu. Paruka jí u filmařů neprošla. Vlasy darovala místní nemocnici na výrobu paruk pro dětské pacienty.
  • Shailene Woodley a Ansel Elgort si společně zahráli již ve filmu Divergence (2014), kde ztvárnili sourozence. Zde pro změnu zamilovaný pár. 
Hvězdy nám nepřály 2
Hvězdy nám nepřály 2

reklama

reklama