Surfařka: Odvážnou dívku postihla velká tragédie. Nakonec však dokázala pomoci i s filmem

Příběh natočený podle skutečné události nás zanese do vln Tichého oceánu a představí surfařku Bethany, která při útoku žraloka přišla o celou levou paži. Kritiky i diváky ceněný snímek nám ve vedlejších rolích rodičů představí Helen Hunt a Dennise Quaida.
Záběry z filmu Surfařka
Záběry z filmu Surfařka
TriStar Pictures

reklama

V pondělí od 20.00 na Prima MAX uvidíte příběh mladé surfařky, která při útoku žraloka přišla o ruku. K události, která obletěla celý svět, došlo v roce 2003, když bylo Bethany Hamilton pouhých 13 let! Jenže i po tak vážné nehodě se dívka odmítla prkna vzdát. Film popisuje její nezlomnou vůli a odhodlání, s jakým se rozhodla pro comeback. S podporou svých dvou bratrů a rodičů, také vášnivých surfařů, se Bethany tři měsíce po nehodě postavila opět na start surfařského závodu. Jenže tentokrát pohořela.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Surfařka - upoutávka

S poznáním, že v životě jde i o jiné věci než vyhrávat závody na prkně, se Bethany nadobro rozloučila s kariérou. Rozdala prkna a odjela se svou učitelkou pomáhat do oblastí postižených tsunami. Setkání s lidmi, které potkaly skutečné životní tragédie, jí otevřela oči a pomohla dát jejímu životu nový smysluplný směr.

Záběry z filmu Surfařka
Autor: TriStar Pictures Záběry z filmu Surfařka

Možná jste o filmu Surfařka netušili, že…

  • Předlohou snímku se stala autobiografická kniha od Bethany Hamilton nazvaná Soul Surfer: A True Story of Faith, Family and Fighting to Get Back on the Board. Kniha vyšla v roce 2004, ale do češtiny bohužel přeložena nebyla.
  • Do snímku byla zakomponována i řada detailů ze života skutečné Bethany. Zahráli si tu například její rodiče (ve scéně v kostele sedí za Dennisem Quaidem a Helen Hunt, kteří ve snímku ztvárnili právě je – rodiče Bethany Hamilton). Před kamerou se objeví i samotná Bethany, a to jako dívka s krabicí ve scéně, ve které AnnaSophia Robb, filmová představitelka Bethany, rozdává jídlo obětem tsunami. Ve filmu si zahrál i pes surfařky.
Záběry z filmu Surfařka
Autor: TriStar Pictures Záběry z filmu Surfařka
  • Kromě kratičké role před kamerou zasahovala Bethany i do vlastního natáčení. Po zhlédnutí části popisují útok žraloka na svou osobu přesvědčila filmaře, aby tuto pasáž udělali trochu méně dramatickou. Podle jejích slov byli všichni účastníci útoku nebývale klidní.
  • Její volbou byl i casting herečky, která ve snímku hraje právě ji – AnnySophie Robb. Přesvědčila ji prý svým výkonem ve snímku Most do země Terabithia. Šest týdnů před natáčením spolu s AnnouSophií tvrdě trénovala, aby ji naučila základům surfování. Trénovat musel i Dennis Quaid, zatímco Helen Hunt už amatérskou surfařkou byla.

Sportovní drama Surfařka uvidíte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama