Staronoví Producenti vás určitě nezklamou

Chytlavé písničky, parádní choreografie, vtipný scénář a herci, kteří se do svých rolí opravdu položili. Pokud přistoupíte na míru ujetosti, Producenty si zamilujete, i když normálně muzikálům příliš nehovíte. Koukejte se ve středu od 20.00 na Prima MAX!
Producenti - upoutávka

reklama

Tenhle půvabný, pestrobarevný snímek si vás získá především svými tanečními výstupy a atmosférou, jež vás přenese do doby klasických muzikálů. Matthew Broderick je senzační a skvěle zahrané jsou i mnohé vedlejší postavy, kterým kraluje fašistický Will Ferrell a homosexuální Gary Beach (mimochodem původní film byl v Německu v roce 1968 nějakou dobu zakázán kvůli písni „Springtime for Hitler). 

Producenti 8
Autor: Universal Pictures US Producenti 8

Renomovaný filmař Mel Brooks zpracoval po třiceti letech svůj úspěšný filmový debut Producenti (z roku 1968) do podoby divadelního muzikálu. Ten byl v roce 2001 uveden na Broadwayi a získal neuvěřitelných dvanáct cen Tony! Bylo jen otázkou času, kdy vznikne filmová verze, a nemuseli jsme na ni čekat dlouho.

Producenti 1
Autor: Universal Pictures US Producenti 1


Čtyři roky po premiéře divadelního muzikálu se Producenti dostali i na televizní obrazovky. Režie se ujala Susan Stroman, choreografka a režisérka zmíněné muzikálové inscenace, jež tvoří i základ filmu - včetně herecké účasti Nathana Lanea a Matthewa Brodericka v hlavních rolích. Příběh prohnaného producenta Maxe Bialystocka a nesmělého účetního Lea Blooma se odehrává v New Yorku roku 1959. Max kdysi býval králem Broadwaye, ale teď sklízí jeden neúspěch za druhým. Jak z toho ven? Leo přichází s geniálním nápadem, jak zpronevěřit ve svůj prospěch velké množství peněz. Jediné, co musí udělat, je získat sponzory a nalákat je k investici do hry s vysokým rozpočtem. Pak, za zlomek částky vyprodukovat laciný broadwayský propadák a následně shrábnout rozdíl a zmizet do Ria (protože žádný z investorů nebude předpokládat, že se mu investice vrátí).

A tak začnou společně hledat tu nejhorší hru, najmou nejmizernějšího režiséra i herce a do hlavní ženské role obsadí švédskou sexbombu Ullu (Uma Thurman), kterou nikdo nezná. Tahle hra je úplně jasně odsouzena k neúspěchu. Nebo… není?

Producenti 2
Autor: Universal Pictures US Producenti 2

Možná jste netušili, že…

  • Navzdory zkušenosti s Pulp Fiction zastupovala Umu Thurman v mnoha tanečních scénách tanečnice Angie Schworer, která ztvárnila Ullu v představení na Broadwayi.
  • Mnozí komparzisté nejsou herci, ale lidé, kteří přispěli na charitu a dostali za to šanci se natáčení zúčastnit.
  • Snímek byl nominován na Zlaté Glóby v celkem čtyřech kategoriích. Nejlepší film v kategorii muzikál nebo komedie, nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli a nejlepší originální píseň. Žádnou nominaci ale bohužel v ocenění neproměnil.

Režie: Susan Stroman
Scénář: Mel Brooks, Thomas Meehan
Kamera: John Bailey, Charles Minsky
Hudba: Glen Kelly
Hrají: Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell, Roger Bart, Eileen Essell, Michael McKean, David Huddleston, Debra Monk, Andrea Martin, Jon Lovit
Rok uvedení: 2005

reklama

reklama