Srdečné pozdravy z Ruska: Sean Connery jako James Bond svou památnou větu tentokrát neřekl

Historicky druhá filmová bondovka překonala v době svého uvedení veškerá očekávání. Stala se nejvýdělečnějším filmem Spojeného království a rekordy v tržbách lámala v zemích po celé Evropě. A nenudí ani dnes
Sean Connery v hlavní roli bondovky Srdečné pozdravy z Ruska.
Sean Connery v hlavní roli bondovky Srdečné pozdravy z Ruska.
United Artists

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX se zase jednou ponoříme do světa nejslavnějšího agenta. Zeptejte se jakéhokoli fanouška bondovek na jeho nejoblíbenějšího Bonda a s největší pravděpodobností se dozvíte – pokud je dotyčný alespoň trochu pamětník –, že nad klasiku v podobě Seana Conneryho zkrátka není. Pokud si chcete zpříjemnit večer něčím oldschoolovým, ale přitom dobrým, nadčasové Srdečné pozdravy z Ruska vám k tomu nabízejí ideální příležitost.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Srdečné pozdravy z Ruska - upoutávka

Po nečekaném úspěchu prvního filmového Bonda vůbec ve snímku Dr. No se velmi rychle rozhodlo o pokračování. V něm se oblíbený agent 007 vydává nikoli do Ruska, jak by dalo soudit dle názvu, nýbrž do Turecka. V Instanbulu se Bond setkává s krásnou Táňou Romanovovou z ruské ambasády, která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení z MI5 vědí, že jde o past, co ale netuší, je, kdo za akcí stojí.

Záběry z filmu Srdečné pozdravy z Ruska
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Srdečné pozdravy z Ruska

Jak se brzy ukáže, za komplot je zodpovědná zločinecká organizace SPECTRE, proti které agent bojoval i v minulém díle a která se chce nyní pomstít za smrt agenta Dr. No. Celý plán pochází z hlavy geniálního Čechoslováka, šachisty Kronsteena, a jeho provedením jsou pověřeni nebezpečná sovětská agentka Klebbová a zabiják Grant (Robert Shaw).

Záběry z filmu Srdečné pozdravy z Ruska
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Srdečné pozdravy z Ruska

Možná jste o filmu Srdečné pozdravy z Ruska netušili, že…

  • Úplně první filmový představitel neohroženého agenta si zahrál v celkem šesti pokračováních série (o jedno ho předběhl už jenom Roger Moore). Konkrétně v těchto: Dr. No (1962), Srdečné pozdravy z Ruska (1963), Goldfinger (1964), Thunderball (1965), Žiješ jenom dvakrát (1967) a Diamanty jsou věčné (1971). 
  • Eunice Gayson je zatím jediná herečka, která si zahrála Bond girl dvakrát – poprvé v Dr. No a podruhé právě v Srdečných pozdravech z Ruska. 
  • Tehdejší rozpočet snímku je v porovnání s rozpočty posledních bondovek opravdu zanedbatelný. Činil pouhé 2 miliony dolarů. V porovnání s předchozí bondovkou byl ale dvojnásobný.
  • I když v knižní předloze okřídlená věta „Bond, James Bond“ nechybí, ve filmu ho neuslyšíte.
  • Legendární vystřelovací nůž v botě sovětské agentky vypadá možná trochu za vlasy přitažený, tehdejší KGB ho ve skutečnosti opravdu používala.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!