Srážka s mimozemšťanem vás nechá příjemně omráčené

Inteligentní britská komedie z pera dvou známých umělců. Obzvlášť potěší fandy sci-fi, neboť je narvaná hláškami a dvojsmysly ze všech slavných sci-fi movies, mladé publikum, neboť mimozemšťan Paul je vášnivý hulič trávy, a všechny, kdo se chtějí příjemně odreagovat.
Srážka s mimozemšťanem - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Britské umělce Simona Pegga a Nicka Frosta určitě znáte. Simon Pegg se proslavil sitcomem Spaced (1999), který nejen že vytvořil, ale spolu se svým nejlepším kamarádem Nickem Frostem v něm obsadili hlavní role. Pamatovat si ho můžete rovněž ze seriálu Black Books (2004) a ze spousty dalších povětšinou komediálních rolí.

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

S konceptem pro „Paula“, jak se snímek jmenuje v originálu, přišli herci při filmování komedie Soumrak mrtvých, když museli natáčení přerušit kvůli nečekané průtrži mračen. Producentovi ukázali náčrt mimozemšťana Paula v tričku FBI s nápisem: V USA jsou všichni mimozemšťani a bylo to. Jejich originál kresbu můžete vidět při závěrečných titulcích.  
Pokud máte nakoukané Hvězdné války, Blízká setkání třetího druhu, Vetřelce (ano, objeví se tu i Sigourney Weaver!) a podobné kultovní sci-fi kousky, oceníte tuhle parodii dvojnásob. A pokud jste jen „obyčejní“ příznivci humoru, nebojte, zasmějete se jakbysmet.

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

Dva britští nadšenci do sci-fi Graeme Willy (Simon Pegg) a Clive Gollings (Nick Frost) se vydají do Ameriky navštívit putovní místa proslulá výskytem UFO. Po svém příjezdu však úplnou náhodou na skutečného mimozemšťana narazí. Paul ale není typický E.T., i když svým vzezřením obecné představy o mimozemšťanech zcela splňuje. Vedle toho ovšem hulí trávu, kleje, oživuje ptáčky, aby je vzápětí sežral, a vůbec si zkrátka nebere servítky. Uplynulých šedesát let byl držen na mega tajné vojenské základně, ale teď se protřelý vesmírný cestovatel rozhodne utéct a stopne si první auto, které má namířeno do města – půjčený karavan naší dvojky pozemšťanů. V patách má federálního agenta (Jason Bateman) a jeho dva neschopné poskoky a aby toho nebylo málo, unese naše trojice nedopatřením krásnou dceru nerudného náboženského fanatika, který se za nimi vydává s nabitou kulovnicí v ruce.

Dívejte se v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

Věděli jste, že...

  • Autorská dvojice Simon Pegg a Nick Frost si nejdřív celou tour, kterou projíždějí jejich charaktery ve filmu, skutečně procestovali. Své zážitky pak zakomponovali do scénáře.
  • Simon Pegg je kmotrem dcery Gwyneth Paltrow, Apple Martin.

Režie: Greg Mottola

Scénář: Nick Frost, Simon Pegg

Kamera: Lawrence Sher

Hudba: David Arnold

Hrají: Simon Pegg, Nick Frost, Seth Rogen, Kristen Wiig, Jason Bateman, Bill Hader, Jane Lynch, Jeffrey Tambor, Blythe Danner, David Koechner, Jesse Plemons, John Carroll Lynch, Sigourney Weaver,

Reklama
Reklama