Srážka s mimozemšťanem vás nechá příjemně omráčené

Inteligentní britská komedie z pera dvou známých umělců. Obzvlášť potěší fandy sci-fi, neboť je narvaná hláškami a dvojsmysly ze všech slavných sci-fi movies, mladé publikum, neboť mimozemšťan Paul je vášnivý hulič trávy, a všechny, kdo se chtějí příjemně odreagovat.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Srážka s mimozemšťanem - upoutávka

reklama

Britské umělce Simona Pegga a Nicka Frosta určitě znáte. Simon Pegg se proslavil sitcomem Spaced (1999), který nejen že vytvořil, ale spolu se svým nejlepším kamarádem Nickem Frostem v něm obsadili hlavní role. Pamatovat si ho můžete rovněž ze seriálu Black Books (2004) a ze spousty dalších povětšinou komediálních rolí.

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

S konceptem pro „Paula“, jak se snímek jmenuje v originálu, přišli herci při filmování komedie Soumrak mrtvých, když museli natáčení přerušit kvůli nečekané průtrži mračen. Producentovi ukázali náčrt mimozemšťana Paula v tričku FBI s nápisem: V USA jsou všichni mimozemšťani a bylo to. Jejich originál kresbu můžete vidět při závěrečných titulcích.  
Pokud máte nakoukané Hvězdné války, Blízká setkání třetího druhu, Vetřelce (ano, objeví se tu i Sigourney Weaver!) a podobné kultovní sci-fi kousky, oceníte tuhle parodii dvojnásob. A pokud jste jen „obyčejní“ příznivci humoru, nebojte, zasmějete se jakbysmet.

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

Dva britští nadšenci do sci-fi Graeme Willy (Simon Pegg) a Clive Gollings (Nick Frost) se vydají do Ameriky navštívit putovní místa proslulá výskytem UFO. Po svém příjezdu však úplnou náhodou na skutečného mimozemšťana narazí. Paul ale není typický E.T., i když svým vzezřením obecné představy o mimozemšťanech zcela splňuje. Vedle toho ovšem hulí trávu, kleje, oživuje ptáčky, aby je vzápětí sežral, a vůbec si zkrátka nebere servítky. Uplynulých šedesát let byl držen na mega tajné vojenské základně, ale teď se protřelý vesmírný cestovatel rozhodne utéct a stopne si první auto, které má namířeno do města – půjčený karavan naší dvojky pozemšťanů. V patách má federálního agenta (Jason Bateman) a jeho dva neschopné poskoky a aby toho nebylo málo, unese naše trojice nedopatřením krásnou dceru nerudného náboženského fanatika, který se za nimi vydává s nabitou kulovnicí v ruce.

Dívejte se v úterý ve 20.00 na Prima MAX!

Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Srážka s mimozemšťanem

Věděli jste, že...

  • Autorská dvojice Simon Pegg a Nick Frost si nejdřív celou tour, kterou projíždějí jejich charaktery ve filmu, skutečně procestovali. Své zážitky pak zakomponovali do scénáře.
  • Simon Pegg je kmotrem dcery Gwyneth Paltrow, Apple Martin.

Režie: Greg Mottola

Scénář: Nick Frost, Simon Pegg

Kamera: Lawrence Sher

Hudba: David Arnold

Hrají: Simon Pegg, Nick Frost, Seth Rogen, Kristen Wiig, Jason Bateman, Bill Hader, Jane Lynch, Jeffrey Tambor, Blythe Danner, David Koechner, Jesse Plemons, John Carroll Lynch, Sigourney Weaver,

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!