Špunti na vodě: Proč Jiří Langmajer těžko snášel děti a co pokazil Hynek Čermák

Letní komedie Špunti na vodě se hlásí k tradici našich rodinných veseloher, v nichž se bezradní dospělí musejí vypořádat s nevyzpytatelnými dětmi. To vše tentokrát se skvělým hereckým obsazením.
Jiří Langmajer v jedné z hlavních rolí komedie Špunti na vodě.
Jiří Langmajer v jedné z hlavních rolí komedie Špunti na vodě.
Bioscop

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte českou komedii s hvězdným obsazením, která tak trochu připomíná legendární veselohru Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Snad jen s tím rozdílem, že se příběh neodehrává v zimě a na horách, nýbrž v létě a v přírodě.

Tři tátové ve složení Jiří Langmajer, Pavel Liška a Hynek Čermák vyrazí se svými sedmi dětmi na vodu, kde zažívají nejen dobrodružství, ale i vtipné situace. Jejich manželky Tatiana Vilhelmová, Anna Polívková a Jana Kvantiková s výpravou nesouhlasí, nicméně nakonec jí dají zelenou. Zatímco pánské trio s caparty na kánoích a raftech sjíždí Sázavu, dámy vyrážejí na kola.

Komáři i koně

Samotné natáčení během parného léta se neobešlo bez komplikací. Nejvíce ze všech to odnesl herec Hynek Čermák, kterého pořádně poštípali komáři. „Hned první den během pauzy usnul u vody. Maskérkám tak přidělal dost práce. Museli jsme si pomoci trikem s dlouhým rukávem, které pak musel nosit až do konce natáčení,“ prozradil producent Ludvík Mareček. 

Svoje postřehy z natáčení přidaly i hlavní herecké aktérky. „Bylo to skvělé. Výborná parta, zábava, krásná místa. Měla jsem tam scénu, kdy spadnu z koně. On si dělal, co chtěl, a já na něm jenom seděla. Nakonec pochopil, že by měl poslouchat, takže nám to spolu docela šlo,“ uvedla s úsměvem Tatiana Vilhelmová, dnes Dyková.

„Ten scénář je moc hezký, navíc se tam sešla zajímavá parta kolegů a pohodový režisér Jiří Chlumský, který umí hodně vtipně vyprávět různé historky. Na place byla skvělá atmosféra a já si navíc mohla vyzkoušet, jaké to je být matkou čtyř dětí. Ta děcka mimochodem skvěle hrála, úplně přirozeně, postupně se z nich stala taková organická partička,“ doplnila Anna Polívková. 

Dětská spontánnost vítaná i obávaná

Říká se, že největší pohromu pro režiséra a štáb představují děti, jelikož bývají nevyzpytatelné a chovají se tak trochu jako neřízené střely. Zatímco herec Pavel Liška si jejich přítomnost na place užíval, Jiří Langmajer tiše trpěl. „Je to sice vydaná energie navíc, to je jasný, ale má to i své výhody. Děcka dokážou zapomenout, že natáčejí, a prostě jen tak jsou. Hrají si, jsou vlastně úplně přirozený. No a my dospělí tak máme laťku hodně vysoko, abychom se jim dorovnali,“ uvedl k tomu Liška.

„Já už mám děti dospělé, takže mě to trochu zmáhalo. Ten věčný křik, vrčení, pískání, kvičení, plácání, prostě mě to zmáhalo psychicky. Nicméně děti mám rád. Ale tady jich bylo trochu víc, než bych normálně dokázal snést,“ svěřil se upřímný Langmajer.

Komedii Špunti na vodě uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!