Špionská válečná romance Záblesk! Vynikající Douglas, Griffith a Neeson

Lahůdka hlavně pro ty, co milují romantická dramata štrejchlá válečnou historií. Nepříliš zkušená špionka má za úkol získat pro spojence supertajné materiály o nové zbrani. Vydává se do Berlína a díky své kráse a plynulé němčině se dostane do rodiny vysoce postaveného nacistického důstojníka. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Záblesk
Záběry z filmu Záblesk
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spontánní a jiskřivě roztomilá blondýnka Linda Vossová (Melanie Griffith) pracuje jako sekretářka a překladatelka v právnické firmě v New Yorku. Byla sem doporučena především pro svoji perfektní znalost němčiny.

Záblesk - upoutávka
Záblesk - upoutávka

Lindiným šéfem je elegantní Ed Leland (Michael Douglas). Mladá sekretářka si po čase začne dávat dohromady dvě a dvě, z čehož jí vychází, že její šéf pracuje ve skutečnosti jako vojenský špion. Z těch dvou se navíc stanou časem milenci.

Záběry z filmu Záblesk
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Záblesk

Když se rozzuří válka a Američané nutně potřebují získat informace přímo z Berlína, nabídne Linda otevřeně svou pomoc. I ona se chce stát špionkou. Je přeci ideální. Umí jazyk a snadno se může nechat zaměstnat jako slečna k dětem nebo kuchařka.

Linda odjíždí do srdce nacistického Německa a má nesnadný úkol. Pořídit fotografie plánů na novou Hitlerovu zbraň, bombu, která dokáže létat sama. Linda se nechá zaměstnat jako chůva. Dostane se do rodiny vysokého nacistického důstojníka Franze-Otto Dietricha, jenž je ve sktutečnosti osamělý a milující otec dvou dětí. Velice civilně ho hraje charismatický Liam Neeson.

Záběry z filmu Záblesk
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Záblesk

Samozřejmě, že se Dietrich do Lindy postupně zamiluje, jenže ona tu je pro něco jiného. Dokáže kráska získat tajné fotografie a ještě je navíc dostat ven z Německa? A přežije ona i všichni, kdo jsou do operace nasazeni?

Válečné romantické drama Záblesk (1992) si vychutnejte ve středu ve 20.00 na Prima MAX! 

Záběry z filmu Záblesk
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Záblesk

Plusy a minusy Záblesku

 • Celé je to vyprávěno dvěma starými manželi, kteří ten příběh prožili a přežili
 • Moc hezká chemie mezi Michaelem Douglasem a Melanií Griffith
 • Rychlíci brzděte, tempo příběhu je spíše pomalejší!
 • Pro někoho příliš dlouhá stopáž. Ano, tato romantika trvá 2 hodiny a 12 minut
 • Přenádherné záběry kameramana Jana de Bonta (Základní instinkt, Smrtonosná past)
 • Nacističtí důstojníci jsou vykreslováni trochu jako pitomci
 • Velmi nepravděpodobný až naivní závěr filmu
Záběry z filmu Záblesk
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Záblesk

Chcete vědět víc?

 • Hlavní ženská postava Linda Vossová je podle příběhu napůl Irka a napůl německá Židovka, odtud její perfektní znalost němčiny.
 • Roli nakonec získala Melanie Griffith, ale kamerovými zkouškami prošla i herečka Debra Winger. Tu můžete znát z filmů Krajina stínů (1993), Orlové práva (1985), Důstojník a gentleman (1982).
 • Pro účely natáčení nechal štáb postavit v Berlíně budovu za půl milionu dolarů. Budova měla vyletět do povětří v jedné z nejakčnějších scén. Došlo však k chybě a když budovu pyrotechnici odpálii nebyla zapnutá ani jedna kamera.
 • Režisér Záblesku David Seltzer se proslavil zejména jako scenárista klasických horrorů Přichází Satan (1976), Proroctví (1978) anebo Osmnáctý anděl (1997)

Režie: David Seltzer
Scénář: David Seltzer
Kamera: Jan de Bont
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Michael Douglas, Melanie Griffith, Liam Neeson, Joely Richardson, John Gielgud, Francis Guinan, Sylvia Syms, Mathieu Carrière, Thomas Kretschmann, Constanze Engelbrecht
Rok uvedení: 1992

Reklama
Reklama