Špion, který mě miloval: Roger Moore byl ještě v kondici a hudba útočila na Oscary

Tahle bondovka má všechno, co od ní jako správného akčního filmu s neodolatelným hrdinou můžete čekat: napětí, vtip, akci, šmrnc, navíc vás potěší krásnou (na Oscara nominovanou) hudbou a množstvím originálních postav i zápletek.
Roger Moore jako James Bond a Barbara Bach ve filmu Špion, který mě miloval.
Roger Moore jako James Bond a Barbara Bach ve filmu Špion, který mě miloval.
United Artists

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte, jak se Roger Moore coby neohrožený agent 007 musí utkat se šílencem, který se rozhodl zničit svět, jak ho známe. Lidstvo chce sprovodit z povrchu zemského a založit novou nezkaženou civilizaci pod vodou, které bude vládnout ze své podvodní bašty jménem Atlantis.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Špion, který mě miloval - upoutávka

K tomu potřebuje jediné: vyprovokovat třetí světovou válku a nechat dvě hlavní mocnosti světa, USA a Rusko, aby se navzájem zničily. A jeho plán zatím vychází. Dvě jaderné ponorky patřící Americe a Rusku záhadně zmizí z radaru a mocichtivý zlosyn se chystá vystřelit jejich atomové hlavice na Moskvu a New York. Jenže to by mu v cestě nesměl stát nejlepší agent Jejího veličenstva, James Bond! 

Zábry z filmu Špion, který mě miloval
Autor: MGM INT. Zábry z filmu Špion, který mě miloval

Ten se tentokrát musí spojit se sličnou ruskou agentkou Aňou Amasovou a postavit se jednomu z nejcharismatičtějších záporňáků, obrovskému kusu chlapa se železnými pěstmi i čelistmi.

Přidejte si k tomu úchvatné podvodní záběry, scény, ve kterých velká ponorka požírá menší ponorky, podvodní město a na Oscara nominovanou hudbu a vyjde vám klasika nad klasiky, které nelze téměř nic vytknout.

Záběry z filmu Špion, který mě miloval
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Špion, který mě miloval

Možná jste nevěděli o filmu Špion, který mě miloval, že…

  • Roger Moore naskočil do role nesmrtelného agenta v roce 1973 snímkem Žít a nechat zemřít. Následoval Muž se zlatou zbraní (1974), Špion, který mě miloval (1977), Moonraker (1979), Jen pro tvé oči (1981), Chobotnička (1983) a Vyhlídka na vraždu (1985). Z celkem sedmi filmů, které coby 007 natočil, je tedy „Špion“ teprve třetí, čemuž odpovídá i stále svižné tempo jeho rvaček, množství akce i jejich šmrnc. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na pověstný Moorův humor – ironické glosy a výtečný smysl pro sebeironii, které ale přibývajícím věkem nijak ohroženy nebyly.
  • Rozpočet snímku dělal zhruba 14 milionů dolarů. Celosvětové tržby, které film svým tvůrcům přinesl, se však vyšplhaly na více než desetinásobek – celých 185 milionů dolarů.
  • V pořadí desátá bondovka si vysloužila 3 nominace na Oscara: za nejlepší hudbu, nejlepší píseň a nejlepší výpravu. Bohužel žádná z nich se ve zlatou sošku neproměnila.
Záběry z filmu Špion, který mě miloval
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Špion, který mě miloval

Režie: Lewis Gilbert
Předloha: Ian Fleming (kniha)
Scénář: Christopher Wood, Richard Maibaum
Kamera: Claude Renoir
Hudba: Marvin Hamlisch
Hrají: Roger Moore, Barbara Bach, Curd Jürgens, Richard Kiel, Caroline Munro, Walter Gotell, Geoffrey Keen, Bernard Lee, George Bake
Rok uvedení: 1977

Bondovku Špion, který mě miloval uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama