Smích se lepí na paty v hereckém koncertu Vlastimila Brodského

Hořká komedie o jednom stárnoucím nepolepšitelném optimistovi z podhůří Krkonoš, kterého ve filmu Hynka Bočana skvěle ztvárnil Vlastimil Brodský. Příliš vás nerozesměje, ale vynikající herecké výkony nejen páně Brodského spolu s krkonošskými scenériemi stojí to. Na Prima MAX ve 20.00 ve čtvrtek.
Smích se lepí na paty
Smích se lepí na paty

reklama

Zdařilý scénář z pera Pavla Fialy a režiséra Hynka Bočana dal vyniknout i dalším prvoligovým hercům a herečkám české filmové scény. Za všechny jmenujme Josefa Kemra, Petra Čepka, Jiřinu Bohdalovou nebo Karla Heřmánka. A fakt, že tahle komedie je spíš posmutnělým pohledem do života stárnoucího osamělého muže? Nu, pokud vám jde více než o zasmání o kvalitu a silný filmový zážitek, vsadili jste na správného koně.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Smích se lepí na paty - upoutávka

 
Hynek Bočan má na kontě mnoho kvalitních filmů (Půl domu bez ženicha, Svatební cesta do Jiljí, Vinobraní, S čerty nejsou žerty a další) a tenhle stojí hrdě po jejich boku. Možná trochu neprávem v době svého uvedení zapadl, ale od toho máme filmové archivy, abychom si jednou za čas připomenuli, jaké poklady v nich dřímou.    

Joska Platejz (Vlastimil Brodský) je dobrák od kosti, i když v očích některých je jen pošetilým svérázem, bláznem, který neustále zdokonaluje svou krkonošskou chalupu a stará se o blaho všech kolem sebe. Joska tvrdí, že ke štěstí nikoho nepotřebuje, a že nejlíp mu je, když je sám, ale přitom sám vlastně nikdy není.

Vyvařuje pro partu dřevařů, přátelí se s učitelem Kroupou a hajným Fandou a neustále k sobě zve své děti, které si ovšem založily vlastní rodiny v Praze a táta v Krkonoších je nezajímá. A zatímco se Joska hrne do nových a nových nápadů se skálopevným přesvědčením o vlastních schopnostech a s nevýslovnou chutí (k chalupě si svedl horský potůček a vybudoval tu několik nádrží pro pstruhy, postavil si větrnou elektrárnu a lanovku na dřevo), sní tajně o lásce, která by mu zpříjemnila sklonek života, ale na druhou stranu se bojí, že je na ni už pravděpodobně moc starý. Tedy až do chvíle, než se seznámí s přitažlivou dámou středních let, Helenou.

Režie: Hynek Bočan
Scénář: Pavel Fiala, Hynek Bočan
Kamera: Ivan Šlapeta
Hudba: Petr Skoumal
Hrají: Vlastimil Brodský, Josef Kemr, Petr Čepek, Jiřina Bohdalová, Emma Černá, Klára Jerneková, Karel Heřmánek, Vilma Cibulková
Rok uvedení: 1986

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!