Simpsonovi ve filmu: Martin Dejdar a ostatní hvězdy se k dabingu málem nedostaly

Výlet nejslavnější animované rodiny do světa filmu přinesl v roce 2007 velké úspěchy. Zkušený dabérský tým však vůbec neměl svá místa jistá!
Spider-vepř byl jednou z nečekaných hvězd Simpsonových ve filmu.
Spider-vepř byl jednou z nečekaných hvězd Simpsonových ve filmu.
20th Century Fox Pictures

reklama

V sobotu od 20.00 na Prima COOL uvidíte první filmové představení nejpopulárnější rodinky. Animovaný seriál o rodině Simpsonových se stal celosvětovým fenoménem a bylo jen otázkou času, kdy dojde i na filmové zpracování.

Na jeho scénáři se podílelo třináct lidí, kteří dávali dohromady nápady, jak by děj měl vypadat. Cesta k cíli nebyla jednoduchá. Finální podoba byla přepisována více než stokrát a k realizaci došlo až po dlouhých pěti letech.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Simpsonovi ve filmu - upoutávka

Porodní bolesti a následné úspěchy

Scénář se nakonec měnil i po zahájení animace, kvůli čemuž byly v konečné verzi filmu vystřiženy hodiny již hotového materiálu. I tak byl úspěch ohromující. Snímek vydělal neuvěřitelných 527 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 1,2 miliardy českých korun a stal se osmým nejvýdělečnějším filmem toho roku na světě a druhým nejvýdělečnějším animákem všech dob. 

Když se film dostal do ČR, celé dabingové osazenstvo, které seriál namlouvalo, muselo znovu projít důkladným castingem. „Já i kolegové jsme prošli novým hlasovým schvalovacím řízením. Pak jsme museli podepsat smlouvu o mlčenlivosti. Stálo v ní, že si nesmíme nic natáčet nebo fotit, což by mě samozřejmě ani nenapadlo. Když jsem film namlouval, obraz byl tak rozkódovaný, že jsem skoro ani nepoznal, kdo je Homer nebo Marge,“ prozradil v pořadu Za scénou Martin Dejdar, který dabuje Barta už sedmadvacet let. 

Nadčasový humor

„Psal se rok 1993 a mně tehdy bylo šestadvacet. Že existují nějací Simpsonovi, to jsem tušil, ale víc jsem o nich nevěděl. Nikdy by mi nenapadlo, že to vydrží takovou dobu a pořád se jede dál. Ale není náhoda, že se tahle rodinka těší stále tak velké oblibě. Ten humor je mnohdy nadčasový. Ti, kteří na něm vyrůstali, se na něj dívají dodnes a s nimi už i jejich děti,“ dodal Dejdar. 

Podle nejnovějších informací to vypadá, že i Simpsonovi ve filmu se dočkají svého pokračování. Oznámil to tvůrce seriálu Matt Groening. „Není pochyb o tom, že dříve nebo později se to natočí,“ prohlásil pro server IndieWire. Tak se nechme překvapit!

Animovanou komedii Simpsonovi ve filmu uvidíte v sobotu od 20.00 na Prima COOL.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!