Sherlock se postaví geniálnímu vyděrači, který drží v šachu celý západní svět

Sherlock Holmes má zase jednou proti sobě pořádného protihráče. Charles August Magnussen hraje opravdu vysokou hru. A nejcennější, co je ve hře, jsou informace. Anebo jsou to bezpečí a životy Sherlockových nejbližších? Třetí díl třetí série s názvem Poslední přísaha vás srazí na kolena.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sherlock: Poslední přísaha - upoutávka

reklama

O čem to bude:

Charles Augustus Magnussen vlastní mediální impérium, je neskutečně inteligentní, má velmi pravděpodobně absolutní fotografickou paměť a přezdívá se mu Napoleon mezi vyděrači. Na každou vlivnou osobu západního světa „něco ví“. A neváhá toho využívat, tedy vlastně zneužívat. Tajné služby se dokonce domnívají, že Magnussen ovlivňuje britské premiéry.

Sherlock (Benedict Cumberbatch) Magnussena dobře zná a nenávidí ho. Jenže pro finální díl třetí sezony dnes již kultovní britské televizní minisérie Sherlock bude právě Magnussen (Lars Mikkelsen) detektivovým hlavním soupeřem.

Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha

Sherlocka si najala Lady Smallwoodová (Lindsay Duncan), chce, aby jí pomohl získat zpět citlivé osobní dokumenty, pomocí nichž ji Magnussen vydírá. Všechna jednání selhávají, a tak se Sherlock s Johnem Watsonem (Martin Freeman) vloupají do Magnussenova sídla, aby dokumenty získali. Jenže právě tam se stane prazvláštní věc. Sherlocka postřelí tajemná žena. Ovšem později se ukáže, že neměla na mušce Sherlocka, ale Magnussena. Z nějakého důvodu se chtěla k proslulému vyděrači dostat dříve než Sherlock s Johnem. Kdo je ona žena a jakou má vlastně motivaci? To se snaží co nejrychleji vypátrat jak John, tak rychle se zotavující Sherlock.

Postupně se odkrývá supertajná životní linie jedné z hlavních osobností seriálu. A také se ukáže, že Sherlock dokáže pro své milované třeba i zabíjet. Takže i když někteří fandové po minulých dvou dílech Sherlocka téměř odepsali, v Poslední přísaze (2014) nabere série nový dech.

Film Sherlock: Poslední přísaha si vychutnejte ve středu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha

Těšte se na:

 • Super story
 • Nečekané zvraty
 • Herci a chemie mezi nimi!
Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha

Co (možná) chcete vědět:

 1. Poslední přísaha je natočená podle krátkého „sherlockovského“ příběhu The Adventure Of Charles Augustus Milverton (Dobrodružství Charlese Augusta Milvertona)
 2. Herečka Amanda Abbington, která hraje Mary Morstanovou, manželku Johna Watsona, prohlásila, že když dostala na začátku třetí série svoji roli, nevěděla, jak se bude děj vyvíjet. A protože její postava prožívá v tomto dílu poměrně turbulentní období, je to možná škoda. „Kdybych znala zápletku dalších dílů dopředu, hrála bych svoji postavu jinak.“
 3. Film je prošpikovaný narážkami a vtipy, které ne-Angličané někdy nepochopí. Jedna ze Sherlockových hlášek ve filmu je, že vyhrál nemovitosti v Leinster Gardens od dámy z Clarence House: „Ta ženská je ale slušná hráčka,“ prohlásí Sherlock. Jenže v Anglii je dobře známo, že v Clarence House až do své smrti bydlela Královna matka. A taky, že milovala hry a hraní.
 4. Televizní minisérii zbožňují v Japonsku a v Číně. Některá čísla hovoří o tom, že se na každou epizodu dívá 30 milionů Číňanů, některá mluví dokonce o dvojnásobku.
 5. Popularita „seriálových“ míst, jako například ulice, kde se nachází Sherlockův byt, byla mezi fanoušky tak obrovská. A fandové natáčení rušili do té míry, že se v dalších sériích snaží produkce scény před domem prostě omezit.
 6. Zvláštní moderní a neskutečně zvláštní sídlo filmového Charlese Magnussona je ve skutečnosti reálný dům Swinhay House, který se nechází v North Nibley severně od anglického města Bristol.
  Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha
  Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Poslední přísaha
  Režie: Nick Hurran

  Předloha: Arthur Conan Doyle (kniha)
  Scénář: Steven Moffat
  Kamera: Neville Kidd
  Hudba: David Arnold, Michael Price
  Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Louise Brealey, Amanda Abbington, Jonathan Aris, Lindsay Duncan, Yasmine Akram, Tom Brooke, Wanda Ventham

reklama

reklama