Sherlock Holmes je zpět a s ním i případ hedvábné punčochy

Skvělá atmosféra, napětí i dialogy a herecké umění obou hlavních protagonistů, které vás vtáhnou do děje jako už dlouho nic. Výbornou detektivku, která směle mohla jít i do kin, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Sherlock Holmes and the Případ hevábné punčochy
Sherlock Holmes and the Případ hevábné punčochy

reklama

Jestli vám na začátku proběhnou hlavou všechny filmy à la Sherlock Holmes a zaleknete se, že vás to nebude bavit, mějte chviličku strpení. Po pár minutách určitě změníte názor.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy - upoutávka

Je to napínavé, výprava i kostýmy jsou propracované, řešení případu je taky na úrovni... Jediné, co je možná k úvaze, je ta mlha. Atmosféru Londýna sice dokresluje výborně, ale je úplně všude a za chvíli máte pocit, že na vás poleze i z pokojů.

Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy
Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy

Rupert Everett jako Sherlock Holmes je dostatečně geniální i podivínský a jeho charisma je neodiskutovatelné. Pravda, jeho záliba v omamných látkách může možná fanouškům klasického doylovského typu Holmese lehce zvedat obočí údivem, ale kdo by chtěl radit Britům, jak točit filmy o jejich nejslavnějším detektivovi?
Škoda jen, že ve stejném duchu nebylo natočeno více příběhů. Rozhodně palec nahoru!

A o co že tu jde? Famózní detektiv Sherlock Holmes (Rupert Everett) a jeho věrný přítel a pomocník doktor Watson (Ian Hart) jsou zpět, aby společně zavedli klid do aristokratických kruhů. Těm nedávají spát množící se případy vražd mladých děvčat, které poukazují na řádění sériového vraha. O koho jde a proč si vybírá oběti z řad šlechty? Sherlock Holmes se probírá ze svého opiového delíria, aby potvrdil svoji neporazitelnost.

Záběry z filmu Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy

Naschvál, jestli si ve filmu Sherlock Holmes případ hedvábné punčochy všimnete...

  • Děj se odehrává v roce 1902, kdy britská policie ještě neměla k dispozici telefon. První aparát byl totiž na Scotland Yardu nainstalován až o rok později. V příběhu ho však policisté již používají.
  • Spousta postav ve snímku kouří cigarety s filtrem. Ty však byly vynalezeny až roku 1936 a až do padesátých let byly považovány za velkou raritu.
  • Když Holmes sedí vedle krbu a čte si, z gramofonu se line poslední část Schubertovy symfonie Death and the Maiden v podání smyčcového kvarteta. Kvalita přehrávané hudby je ale na danou dobu příliš kvalitní a skladba nástrojů ukazuje spíše na smyčcový orchestr než na kvarteto.

Režie: Simon Cellan Jones
Scénář: Allan Cubitt
Kamera: David Katznelson
Hudba: Adrian Johnston
Hrají: Rupert Everett, Ian Hart, John Cunningham, Michael Fassbender, Helen McCrory, Tamsin Egerton, Rachel Hurd-Wood, Neil Dudgeon, Guy Henry, Perdita Weeks

Záběry z filmu Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy

reklama

reklama