Seber si svých pět švestek aneb Pierre Richard trochu jinak

Milá usměvavá záležitost, zdaleka ne tak ztřeštěná jako ostatní Richardovy komedie. Druhou hlavní roli tu ztvárnil dlouholetý Pierrův přítel, skvělý herec Jean Carmet, který tu s francouzským komikem vytvořil bezvadnou dvojici. V pátek ve 20.00 na Prima MAX.
Seber si svých pět švestek v hlavní roli s Pierrem Richardem
Seber si svých pět švestek v hlavní roli s Pierrem Richardem
Fideline Films

reklama

Pierre Richard rovná se neohrabaný ňouma, pitomec a naiva, který zvorá, co může. Je to tak? Hm, v tomhle případě to ale docela tak neplatí. Právě naopak. Slavný francouzský komik tu vytvořil postavu muže vzdělaného, zkušeného a plného sebedůvěry, který vyslyší žádost bratra a přispěchá mu na pomoc v konfliktu se sousedy. Že se mu to nakonec ne úplně povede, to už je druhá věc.

Seber si svých pět švestek v hlavní roli s Pierrem Richardem a Hélène Surgère.
Autor: Fideline Films Seber si svých pět švestek v hlavní roli s Pierrem Richardem a Hélène Surgère.


Joseph Cohen (Jean Carmet) pracuje na farmě v západní Francii stejně jako před ním jeho otec a před ním otec jeho otce. Je to už tak dlouho, co Cohenovi půdu obhospadařují, že Joseph dočista zapomněl, že mu pozemek vlastně nepatří.

Vše se dá vyřešit po dobrém?

Problém nastane, když se objeví zámecký pán, právoplatný vlastník nemovitosti, a Josepha chce vystěhovat. Cohen domov přirozeně odmítá opustit a snaží se bojovat vlastními zbraněmi – obhroublými způsoby a flintou. Nakonec však rezignuje a na pomoc zavolá svého nevlastního bratra Pierra (Pierre Richard), kterého neviděl sedmnáct let. Pierre pracuje jako psycholog v Paříži a je přesným opakem svého staršího bratra. Je zvyklý řešit věci mírně a domluvou. Vše se dá přece vyřešit po dobrém, zvlášť při jeho zkušenostech. Pierre si ovšem neuvědomuje, že se ocitl na západě Francie v Pont-Aven uprostřed nestálého počasí, mravů a vznětlivých povah místních zemědělců a rybářů. Bretaň se má skutečně na co těšit, protože takovou spoušť, jako dokáže napáchat Pierre, ještě jistojistě nezažila.

Režie: Bernard Guillou
Scénář: Bernard Guillou
Kamera: Claude Agostini
Hrají: Pierre Richard, Jean Carmet, Julien Guiomar, Franck-Olivier Bonnet, Béatrice Camurat, Hélène Surgère, Danielle Minazzoli, André Nader
Rok uvedení: 1983

Na Pierra Richarda trochu jinak se podívejte v pátek od 20.00 na Prima MAX.
 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!