Sázka na třináctku: Pohádkový hrdina a slavný režisér se nečekaně rozkmotřili

Kriminální Sázka na třináctku patří mezi známější normalizační detektivky, kde se sešel talent před kamerou i za ní. Která sázka se ale režisérovi nevyplatila?
Rudolf Hrušínský a Jaroslav Satoranský v detektivce Sázka na třináctku.
Rudolf Hrušínský a Jaroslav Satoranský v detektivce Sázka na třináctku.
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20.00 na Prima MAX uvidíte jednu známou detektivku. O tom, kdo obsadí hlavní roli kriminalisty Charváta, měl režisér Dušan Klein jasno od chvíle, co začal film připravovat. Jedinou volbou byl pro něj jeho oblíbenec Jaroslav Satoranský. Když s návrhem seznámil svůj tým, s nadšením se ale příliš nesetkal.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sázka na třináctku - upoutávka

Proměnlivé vztahy

Herec byl v té době totiž u národa zaškatulkován jako Kuba z Krkonošských pohádek, takže panovaly určité obavy, aby mu lidé tak vážnou roli uvěřili. „Nepochyboval jsem o něm ani minutu. A myslím, že brzy svým výkonem přesvědčil i ostatní. Pro mě byl sázkou nejen na třináctku, ale také na jistotu. Vždycky to byl výborný herec, ke všemu navíc nesmírně skromný, což se moc často nevidí,“ prozradil Klein.

I proto ho rád angažoval do svých dalších filmů. Jejich spolupráce trvala až do roku 2004, kdy přátelství utrpělo velké trhliny. Satoranský mu totiž odřekl svoji účast na natáčení. Jednalo se o nekonečný seriál, který měl Klein režírovat. Od té doby už spolu nikdy nic neudělali. „Těsně před natáčením jsem se toho zalekl a raději z projektu vycouval. Uvědomil jsem si totiž, co by to v budoucnu mohlo znamenat. U takové práce je to vždycky nepředvídatelné. Jste v jednom kole a na nic jiného už vám čas nezbude. Možná jsem tím Dušanovi ublížil a on mi to dodneška nemůže zapomenout,“ povzdechl si herec.

Na ryby se nešlo

Ale zpátky k natáčení. Rád na něj a samotnou atmosféru vzpomínal René Přibyl, který ztvárnil opilce a násilníka Maláska. „Pamatuji si, že jsme o pauzách s panem Rudolfem Hrušínským hrávali karty. Vyprávěl nám u toho neskutečné historky. Slíbili jsme si, že až bude volno, vyrazíme společně na ryby, o kterých uměl také velmi poutavě až poeticky hovořit. Bohužel, k tomu už nikdy nedošlo, což mě dodnes velmi mrzí,“ litoval herec.

Detektivku Sázka na třináctku uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama