Šaty pro královnu ušije bravurní Kate Winslet

Vysoce hodnocený snímek poměrně nedávného data (2015). V Austrálii, své domovině, sesbíral celkem 15 filmových cen a dalších 38 nominací a při premiérovém promítání na festivalu v Torontu mu lidé aplaudovali dokonce vestoje! Těšit se na něj můžete ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu
Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu
Bontonfilm

reklama

Tilly (Kate Winslet) se po letech vrací do svého rodného městečka v Austrálii, odkud musela jako dítě uprchnout kvůli obvinění z vraždy. Z cest po světě přijíždí vyzbrojená šicím strojem a znalostmi haute couture. Přes zlovůli většiny místních, kteří ji považují za prokletou, zůstává v městečku, aby odhalila pravdu o tom, co se v minulosti skutečně stalo.

Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu
Autor: Bontonfilm Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu

Připravte se na vskutku široké spektrum žánrů a charakterů! Budete se smát i plakat a oči vám budou přecházet nad nádhernými šaty, které Kate šije. Najdete tu absurditu, parodii, romatiku i drama; vybere si vážně každý.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Šaty pro královnu - upoutávka

Snímek vznikl pod citlivou taktovkou režisérky Jocelyn Moorhouse a bodoval i při udílení cen Australské filmové a televizní akademie. Získal ocenění v kategoriích Nejlepší ženský herecký výkon pro Kate Winslet, Nejlepší herečka ve vedlejší roli pro Judy Davis, Nejlepší herec ve vedlejší roli pro Hugo Weavinga, Nejlepší kostýmy a odnesl si i Cenu diváků.   

Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu
Autor: Bontonfilm Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu

Režie: Jocelyn Moorhouse
Předloha: Rosalie Ham (kniha)
Scénář: Jocelyn Moorhouse, P.J. Hogan
Kamera: Donald McAlpine
Hudba: David Hirschfelder
Hrají: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Sarah Snook, Judy Davis, Caroline Goodall, Kerry Fox, Rebecca Gibney, Shane Jacobson, James Mackay, Gyton Grantley
Rok uvedení: 2015
 

Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu
Autor: Bontonfilm Kate Winslet ve filmu Šaty pro královnu

Asi jste o filmu Šaty pro královnu netušili, že...

  • Kate Winslet a Judy Davis měly co dělat, aby nevyprskly smíchy při filmování scény, ve které se Liam Hemsworth (Teddy) svléká kvůli změření. Scéna se musela několikrát přetáčet.
  • Fiktivní městečko Dungatar bylo postaveno pouze pro potřeby filmařů na zelené louce. Žádné z existujících měst v Australské Victorii totiž neodpovídalo představám šéfa výpravy Rogera Forda, který si ho vysnil jako typicky westernové městečko s autralskými rysy.
  • Natáčení několikrát přerušili divoce žijící ptáci emu, kteří nedisciplinovaně vběhli před kameru.   
  • Při natáčení se Kate Winslet od svého maskéra dozvěděla o připravovaném snímku Steve Jobs. Téma ji natolik zaujalo, že napsala scenáristovi a požádala ho o informace k ženskému obsazení. Dokonce mu poslala svou fotku v černé paruce, aby si ji dokázal jako Joannu Hoffmanovou, hlavní ženskou hrdinku, lépe představit. A víte co? Ono to vyšlo. 

reklama

reklama