Sanctum aneb Osudný ponor do Svatyně

Dobrodružný thriller, který se skoro celý odehrává v exotickém prostředí jeskynního systému. Natočen byl speciální technikou vyvinutou pro další snímek z produkce Jamese Camerona, tvůrce filmu Avatar. Dechberoucí ponor si užijte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Sanctum
Záběry z filmu Sanctum
Universal pictures

reklama

Expedice, kterou vede zkušený potápěč Frank McGuire, se ocitne v krizové situaci. Oblast, ve které prozkoumávají jeskynní komplex, zasáhne bouřka a zavalí jediný přístupový vchod. Skupina sestávající se z Franka, jeho sedmnáctiletého syna, sponzora výpravy Carla, jeho přítelkyně Victorie a dalších potápěčů musí hledat únikovou cestu, která je vede hlouběji do podzemí.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sanctum - upoutávka

Frank věří, že tam někde vede řeka, která ústí do moře. Jenže týmu začínají docházet zásoby kyslíku i světla a situaci dramaticky zhorší i nehoda, při které jedna z potápěček přijde o život. I když se jedná teprve o druhý celovečerní snímek režiséra Alistera Griersona, nelze mu upřít umění vtáhnout diváka do děje.

Záběry z filmu Sanctum
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Sanctum

Klasický „survival movie“ vás zavede do míst, kam byste se sami asi nikdy nepodívali: do podzemních jeskyní, které ještě nikdo neprozkoumal, do úzkých děr a neprobádaných štěrbin, které mohou zaskočit i zkušeného speleologa.

A když je navíc zaplaví nečekaná tropická bouře, může jít i o život. Pokud trpíte klaustrofobií, asi to nebude příliš odpočinková podívaná, ale pokud máte pro podzemní prostory slabost, užijete si parádní podívanou. 

Záběry z filmu Sanctum
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Sanctum

Možná jste o filmu Sanctum netušili, že…

  • Snímek produkoval James Cameron se svým kolegou Andrew Wightem, známým jeskynním potápěčem.
  • Inspirací jim byla skutečná událost, při kterém Wightova expedice zkoumala komplex jeskyní v australské polopoušti a během bouře, která zavalila východ, tam zůstalo patnáct lidí uvězněno. Všem se naštěstí podařilo dostat ven v pořádku.
  • Tvůrci použili špičkový 3D kamerový systém Jamese Camerona vyvinutý pro snímek Avatar, rovněž z produkce Camerona.
  • Sanctum znamená svatyně.

reklama

reklama