Rozmazlené hvězdy amerického filmu aneb Zlatíčka pro každého

Když napíšeme, že je to ironický pohled na zákulisí filmového průmyslu v mainstreamovém balení, zní to poněkud chabě, ale věřte, že se budete bavit. Tuhle přesně cílenou, vkusně zpracovanou a inteligentní oddychovku si určitě pusťte. V neděli od 20.15 na Primě MAX.
Zlatíčka pro každého - upoutávka

Hvězdy Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cusack) byli dlouhou dobu miláčky publika, symbolem Hollywoodu, lásky, štěstí a úspěchu. Idylka ale skončila ve chvíli, kdy Eddie načapal svoji manželku v restauraci s milencem, nastartoval motorku a projel oknem až k jejich stolku... A pak se nervově zhroutil.

Jeho rozmazlená a rozmarná žena Gwen, která neudělá ani krok bez své sestry a oddané asistentky Kiki (Julie Roberts), zatím pomalu ztrácí na popularitě a to všechno v době, kdy se do kin připravuje poslední společný film manželů – možná poslední šance na jejich comeback. Stačí přece jen uspořádat tiskovou konferenci s oběma protagonisty, zahrát trochu divadýlko před novináři a pak jim snímek promítnout.

Zlatíčka pro každého 6
Zlatíčka pro každého 6

Tiskový agent Lee Phillips (Billy Crystal) si ale dobře uvědomuje, že dostat obě herecké primadony na jedno místo a ještě je přesvědčit, aby se k sobě před zástupci tisku chovaly hezky, nebude jednoduché. A vývoj událostí mu dá zcela za pravdu. V luxusním hotelu v poušti nedaleko Los Angeles, kde se má tisková konference a premiéra filmu konat, čekají Eddieho, Gwen, Kiki, Leeho a ostatní účastníky předpremiérového kolotoče perné chvilky. V porovnání se šokující projekcí a závěrečným zúčtováním to ovšem není nic.

Těsně před premiérou předstoupí před novináře výstřední režisér Hal a všem přítomným vysvětlí, že toto je nejpoctivější film, jaký kdy natočil. Prohlásí, že původní scénář byl špatný a proto ho vyhodil. To, co potom zvědavým novinářům a šokovaným hercům pustí, zcela předčí veškerá jejich očekávání.

Zlatíčka pro každého 8
Zlatíčka pro každého 8

Co jste možná netušili...

Snímek skončil jako jasný kasovní trhák. S rozpočtem 46 milionů dolarů dokázal svým tvůrcům celosvětově vydělat 138 milionů. 
  • Spoluautorem scénáře je i herec Billy Crystal, který si původně psal hlavní mužskou roli Eddieho pro sebe. Režisér snímku ho ale později přesvědčil, aby se raději ujal vedlejší role tiskového agenta. Billy Crystal byl podle něj pro roli Eddieho již příliš starý.
Zlatíčka pro každého 10
Zlatíčka pro každého 10
  • Obsazení i ostatních rolí provázely změny. Julia Roberts měla původně hrát Gwen, vyměnila ji ale za vedlejší roli Kiki, její sestry. Po rozhodnutí, že Billy Crystal nebude hrát Eddieho, se ovažovalo o Robertu Downeym Jr. Vzhledem k právním problémům, se kterými se v tu dobu herec potýkal, ale nebylo jasné, zda by mohl natáčet a volba proto padla na Johna Cusacka.  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama